Kiedy mówimy, że makijaż czy manicure to nie zabawa i dzieci ich nie potrzebują, raczej nie mamy na myśli tak dramatycznych skutków. Zniechęcając nasze pociechy do zbyt wczesnego eksperymentowania z wizerunkiem myślimy o ich niewinności i naturalności, które chcemy strzec. Czasami jednak pozwalamy im spróbować.

Była o krok od amputacji. Przez lata bagatelizowała to co dzieje się pod tipsami

Klej do tipsów: nastolatka poparzona

Jak źle może się to skończyć udowadnia przerażająca historia bardzo młodej Brytyjki. Zaledwie 11-letnia Lilly w czasie shoppingu z koleżankami nabyła zestaw do przedłużania paznokci. Kiedy mama odebrała ją samochodem ze sklepu, zniecierpliwiona dziewczynka chciała jak najszybciej sprawdzić, jak wyglądałaby z tipsami. Kiedy otworzyła dołączony do zestawu klej – sytuacja wymknęła się spod kontroli.

Gepostet von Louise Worsfold am Samstag, 19. November 2016

Lilly, jak to dziecko, potraktowała temat jak zabawę. Nie zdając sobie zupełnie sprawy z ewentualnego ryzyka. Manicure rozpoczęła jeszcze w samochodzie i chciała go dokończyć po przybyciu do domu. W czasie parkowania wypuściła jednak z dłoni otwarte opakowanie kleju i podejrzana substancja wylała się na jej skrzyżowane nogi.

Plama to najmniejsze zmartwienie w tej sytuacji. Przezroczysty płyn wchłonął w tkaninę i niespodziewanie zaczął dymić. 11-latka płakała, próbując jak najszybciej ściągnąć z siebie zniszczone spodnie. Kiedy to się udało – tragiczna prawda wyszła na jaw.

Blogerka zdjęła tipsy po 6 latach. Jej paznokcie wyglądają fatalnie (FOTO)

Rodzina dokumentuje szkody

Klej nie tylko wżarł się w tkaninę grubych jeansów, ale dotarł też do skóry, którą poważnie poparzył. Jej mama zaprezentowała szokujący proces na filmie:

Gepostet von Louise Worsfold am Montag, 5. August 2019

Dziewczynka trafiła do szpitala, gdzie podano jej środki przeciwbólowe i zaopatrzono rany. Lekarz stwierdził rozległe i głębokie rany pooparzeniowe. Istnieje ryzyko, że powstałe w ten sposób znamiona pozostaną na nogach Lilly do końca życia.

Tłumaczenia producentów

Jej mama postanowiła nagłośnić sprawę, by zapobiec podobnym wypadkom w przyszłości. Największe pretensje ma do sieciówki, w której córka kupiła felerny klej. I to pomimo tego, że ma tylko 11 lat, a na opakowaniu widnieje ostrzeżenie, że to produkt przeznaczony dla osób powyżej 12. roku życia. Firma zapewnia, że „kosmetyk” spełnia wszystkie unijne normy. W takim razie naprawdę strach się bać.

Dziwny trend w pedikiurze robi furorę. Paznokcie nie mieszczą się w butach

 

Gepostet von Louise Worsfold am Montag, 5. August 2019

Gepostet von Louise Worsfold am Montag, 5. August 2019

Jesteś fanką „Emily w Paryżu”? Mamy dla ciebie niespodziankę!