Jeśli lubicie ozdoby w romantycznym stylu, koniecznie zapoznajcie się z naszą dzisiejszą odsłoną cyklu Zrób to sama. Autorka zaprezentowanego w niej tutoriala pokaże Wam bowiem jak w kilka chwil z kawałka niepotrzebnej koronki można wyczarować oryginalny wisior.

Czujecie, że Wy także mogłybyście pochwalić się swoimi projektami Do It Yourself? Prosimy przysyłajcie je do do nas na adres: martyna(małpa)zeberka.pl

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: „Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl”.

Więcej pomysłów Natalii znajdziecie na jej blogu sztukaniepowazna.blogspot.com. Już teraz oddajemy jej głos:

Potrzebny nam będzie materiał koronkowy lub zwykła koronka, ważne żeby była rozciągliwa lub taka, która nie będzie się strzępiła po przecięciu. Koronkę może zastąpić jakiś inny materiał. Oprócz nitki z igłą oraz nożyczek, możecie wyciąć sobie z kartonika kształt kółka – od jego wielkości zależy wielkość waszego pomponika. Od tego szablonu odrysowujemy i wycinamy jakieś 20-30 kółeczek. Potem można je poskładać w małe trójkąciki – na pół i jeszcze raz zgiąć na pół.

Zrób to sama: naszyjnik z koronki

Zaczynamy przyszywanie.Trójkąciki przyszywamy czubkami do środka, do bazowego kółeczka. Kolejność nie ma znaczenia, ważne tylko żeby układać je dookoła kółka, a nie w jednym tylko miejscu.

Zrób to sama: naszyjnik z koronki

Po przyszyciu kilkunastu sztuk zobaczycie, że wasz pomponik jest już w połowie gotowy. Z drugiej strony robimy to samo, ściskając mocno nitkę – wtedy całość nabierze kulistych kształtów. Jeśli gdzieś pomponik jet zdeformowany, dotnijcie go nożyczkami.

Zrób to sama: naszyjnik z koronki

Teraz możecie przyszyć kółeczko, w środku pomponika. W ten sposób łańcuszek będzie wychodził w prost z naszej ozdoby.

Zrób to sama: naszyjnik z koronki

Można też przypiąć drugie ogniwo, na którym dołączycie swoje ozdoby. Ja dodałam brokatowy i szklany koralik, oraz listeczek z Jabłonexu.

Zrób to sama: naszyjnik z koronki

Naszyjnik wygląda świetnie zarówno krótki, jak i długi – mój jest prawie do pasa.

Mam nadzieję, że pomysł się Wam podoba 🙂

Zrób to sama: naszyjnik z koronki