Długi weekend sprzyja błogiemu lenistwu, ale my radzimy Wam wykorzystać go w bardziej pożyteczny sposób. Zamiast więc leżeć plackiem, wzbijcie się na wyżyny własnej kreatywności i stwórzcie samodzielnie jeansy z motywem flagi. Wcześniej przeczytajcie oczywiście wskazówki autorki dzisiejszego poradnika czyli właścicielki strony dahliapurple.blogspot.com.

Jeśli i Wy czujecie, że mogłybyście pochwalić się swoimi projektami Do It Yourself, prosimy przysyłajcie je do do nas na adres: martyna(małpa)zeberka.pl

W mailu koniecznie zawrzyjcie formułę: „Wyrażam zgodę na nieodpłatną publikację moich zdjęć w na stronie internetowej Zeberka.pl”.

Tym czasem oddajmy głos autorce:
Motyw amerykańskiej flagi chodził za mną już od dłuższego czasu, jednak gotowe produkty dostępne w polskich sklepach odstraszały mnie mało subtelnym potraktowaniem tematu. Zależało mi na lekko spranym i nie rzucającym się mocno w oczy wzorze, namalowanym na górnej części jeansów. W związku z tym, że nie udało mi się takich kupić postanowiłam zrobić je sama.
Na poniższych zdjęciach możecie prześledzić proces powstawania moich spodni. Swój oryginalny wygląd zawdzięczają wybielaczowi oraz farbom akrylowym. Pierwszym etapem była kilkudziesięciominutowa kąpiel w wybielaczu, która rozjaśniła ich kolor. Następnym krokiem: namalowanie w wyznaczonych taśmą miejscach poziomych pasów w kolorze czerwonym oraz niebieskiego fragmentu flagi. Mniej więcej po 24 godzinach, aby uzyskać efekt sprania, zafundowałam im kolejną kąpiel, jednak tym razem w pralce w 60 stopniach. Następnie, przy użyciu szablonu, namalowałyśmy gwiazdy. Ostatnim etapem, który ma na celu utrwalenie wzoru, jest zaprasowanie tkaniny żelazkiem na lewej stronie. I tak oto spodnie z Second Handu za 7 zł zamieniły się w modny strój! Po więcej inspirujących pomysłów zapraszam na mój blog dahliapurple.blogspot.com.

Zrób to sama: jeansy z amerykańską flagą

Zrób to sama: jeansy z amerykańską flagą

Zrób to sama: jeansy z amerykańską flagą

Zrób to sama: jeansy z amerykańską flagą