Kto z Was wstaje rano, otwiera drzwi lodówki i wyjmuje z niej mleko i… tusz do rzęs? Pewnie jesteś trochę zdziwiona, ale przechowywanie kosmetyków w tym miejscu może przynieść Ci wiele korzyści.

Trzymasz w lodówce żywność, by uchronić ją przed przedwczesnym zepsuciem i na dłużej zachować jej świeżość, więc to samo możesz zrobić ze swoimi kosmetykami.

A to dlatego, że przetrzymując je w stałej temperaturze, z dala od wilgoci, możesz zapobiec ich przedwczesnemu zepsuciu. Dodatkową zaletą jest uczucie chłodu, które można uzyskać po zastosowaniu produktów prosto z lodówki.

ZOBACZ TEŻ: POLSKIE GWIAZDY KOCHAJĄ TĘ JEDNĄ PROSTĄ FRYZURĘ! ZOBACZ ICH JESIENNE METAMORFOZY

Promienie słoneczne nie są korzystne dla naszej skóry, ale również dla naszej szminki. W torebce możesz nosić pomadki, którymi malujesz się na co dzień, by zawsze były pod ręką, gdy tylko tego potrzebujesz. Ale kolory na specjalną okazję to już zupełnie inna sprawa. Te rzadko używane możesz bez problemu przechowywać w lodówce. Codzienna ekspozycja na słońce i częste zmiany temperatury może przyspieszyć zepsucie i zmienić kolor Twojej ulubionej szminki.

Kremy pod oczy typu roll on działają kojąco na skórę pod oczami i zmniejszają obrzęk. Trzymając je w lodówce, zwiększysz ich skuteczność, a dodatkowe ochłodzenie pozwoli Ci zachować uczucie świeżości na dłużej.

ZOBACZ TEŻ: WYRZUĆ PRIMER I PĘDZLE. BĄDŹ NA CZASIE I ZASTĄP JE TYM, CO PŁYNIE Z KRANU

Perfumy w lodówce? Czemu nie. Ekspozycja Twoich ulubionych zapachów na słońce powoduje rozkładanie się składników aromatu, prowadząc do ich powolnego wyparowywania. Przechowuj perfumy z dala od ciepła i światła i spraw, by na dłużej zachowały swoją siłę.

Trzymaj tonik do twarzy w lodówce, to działanie zapewni Ci uczucie odświeżenia skóry i dodatkowo pomoże zmniejszyć pory.

Co Wy na to?