Jeżeli w czasie dojrzewania martwimy się przede wszystkim zaskórnikami i drobnymi wypryskami na twarzy, to zaraz po dwudziestce zaczynamy doszukiwać się drobnych zmarszczek. Jako pierwsze pojawiają się te wokół oczu – tzw. śmieszki, czyli zmarszczki mimiczne.

Większość z nas nic sobie nie robi z drobnych zmian – przecież mamy zaledwie 20 lat, jednak pewna grupa kobiet już w tak młodym wieku powinna zadbać o odpowiednie nawilżenie tej części twarzy. Należą do niej dziewczyny, które mają skórę suchą, skłonną do podrażnień. I tu natura okazuje się sprawiedliwa – gdyż taki typ zazwyczaj nie miał problemów skórnych w wieku -nastu lat – za to na pewno zestarzeje się szybciej, niż koleżanka o cerze mieszanej i tłustej, która przez całe liceum pod warstwą podkładu ukrywała swoje niedoskonałości.

Po dwudziestce jest jeszcze za wcześnie na używanie kosmetyków o silnych właściwościach przeciwzmarszczkowych, za to warto zadbać o odpowiednie nawilżanie. Firma AA wypuściła na rynek kosmetyki pielęgnacyjne z serii PRESTIGE, wśród których znajdziemy żel intensywnie nawilżający do skóry wokół oczu 20+.

Jego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, który intensywnie nawilża, a pentapeptyd ma spowolnić procesy starzenia. Ponadto żel ma za zadanie zmniejszyć cienie i obrzęki pod oczami oraz regulować mikrokrążenie. Kosztuje ok. 40 zł.

Co sądzicie o tym kosmetyku? A może polecicie inne, ulubione kremy bądź żele na pierwsze zmarszczki?