W ciągu paru miesięcy przyszła para młoda musi podjąć szereg trudnych i czasem spornych decyzji.Wybór miejsca i sali weselnej, menu czy muzyki to tylko kilka z wielu rzeczy jakie należy uzgodnić przed ślubem. Należy również wybrać wzór gustownych ślubnych zaproszeń, często gdy jeszcze inne sprawy są nie zapięte na ostatni guzik.

Od czego zacząć?

Najlepszym punktem wyjścia to uporządkowania wszystkich kwestii dotyczących ślubu będzie wybór motywu przewodniego. Należy ustalić kolory lub print jaki się podoba parze młodej i zgodnie z tym realizować wszystko pozostałe. Nie trzeba sugerować się tylko i wyłącznie obecnymi trendami, ponieważ tutaj panuje absolutna dowolność. Co niestety niektórym może przysporzyć kłopotu, bo wybór może okazać się trudny.

Zbliża się Twój wielki dzień? Nie zapomnij o jednej rzeczy!

Doskonałym rozwiązaniem jest skonkretyzowanie swoich oczekiwań i trzymanie się tego. Jeśli wybieramy kolor zielony i motyw liści palmowych, to już nie oglądamy wzorów kwiatowych, itd. To znacznie ułatwi i skróci czas pracy. Kolejny ważny krok to wybór paru ulubieńców, na przykład pięć wzorów jakie podobają się najbardziej.

Jeśli chodzi o kwestie bardziej praktyczne to zaproszenia nie powinny być w zbyt dużym rozmiarze, chociaż tutaj panuje totalna dowolność. Ważna sprawa to także treść, która musi być czytelna i jasna dla gości. Najistotniejszy jest wybór czcionki, ponieważ przesadnie ozdobna może wyglądać nie najlepiej. A raczej sugeruje się prostą i czytelną do wpisania treści, która powinna zawierać datę, godzinę i miejsce ślubu oraz wesela, a także imiona i nazwiska pary młodej oraz gości.

Zbliża się Twój wielki dzień? Nie zapomnij o jednej rzeczy!

Wybrać klasykę czy zaproszenia z koronką?

Dla osób lubiących elegancję oraz klasę doskonałym rozwiązaniem będzie wybór klasycznych zaproszeń ślubnych. Utrzymane w monochromatycznej kolorystyce z dodatkiem kryształu, atłasowej taśmy czy błyszczącej farby z pewnością zrobi wrażenie na gościach.

Od jakiegoś czasu dość popularnym motywem jaki się pojawił na zaproszeniach ślubnych jest koronka. Chociaż koronka może się kojarzyć z babcią to zaproszenia z nią są niepowtarzalne i bardzo eleganckie.

Materiał partnera