Niegdyś miał je każdy z nas – w kolorowe wzory, głośne, dodające centymetrów. Mogliśmy je zobaczyć na nogach dzieci, jak i dorosłych. Później kojarzyły się już wyłącznie ze służbą zdrowia… Wiecie o jakich butach mowa? Tak. Kultowe chodaki, zwane też drewniakami wracają do mody.

Powraca trend z lat 90.! Lansuje go Khloe Kardashian

Modę na to kontrowersyjne obuwie starał się przywrócić dom mody Dior, już w sezonie jesień-zima 2018. I wygląda na to, że udało mu się osiągnąć zamierzony cel. W tym sezonie w ślady marki poszły inne prestiżowe domy mody, czyniąc drewniaki najmodniejszym obuwiem nadchodzącej jesieni.

Drewniaki doskonale wpisują się w panujący od jakiegoś czasu trend na ugly shoes. Nieco toporne i niezgrabne buty królują na ulicach już od kilku sezonów i wygląda na to, że pozostaną z nami jeszcze przez jakiś czas.

Copper Hair to nowy, gorący trend w jesiennej koloryzacji włosów

Drewniaki, dzięki wyprofilowanej, drewnianej podeszwie korzystnie wpływają na postawę ciała i kształt stopy. Ponadto są bardzo wygodne, a w tym sezonie także i stylowe. Warto więc wprowadzić je do swojej szafy.

Chociaż w minionych latach sięgaliśmy po wersje w kolorowe wzory, tej jesieni najmodniejsze modele to te w jednolitych kolorach — czarnym, beżowym i brązowym. Nosić je będziemy zarówno do eleganckich stylizacji, jak i casualowych outfitów.

Podobają wam się?