Niektóre trendy z przeszłości wydają się tak obciachowe, że nie mają już racji bytu. Miały swoje 5 minut, przeminęły i nigdy nie wrócą. Czy aby na pewno? Dzisiejsza moda to głównie sięganie do przeszłości, bo lubimy to, co dobrze znamy. Największą słabość mamy do elementów garderoby, których czasy świetności przypadają na lata 90.

Tak właśnie było z tym niepozornym obuwiem. Masujące klapki z wypustkami pojawiły się na rynku 30 lat temu, zrobiły furorę na całym świecie i nagle zniknęły. Dziś wracają jako łask, bo dla najmłodszego pokolenia fashionistów okazują się całkowitą nowością. Wiosna i lato 2020 roku mają należeć do nich.

Masz swoje ulubione buty na podróż? Po obejrzeniu tych zdjęć odkryjesz ideał

Przez niektórych nazywane są „fakirkami”, a wszystko przez charakterystyczną budowę. Pionowe wypustki przypominają zaokrąglone igły, które delikatnie masują powierzchnię całej stopy. Australijski wynalazek miał wpływać na zachowanie prawidłowej postury, a przy okazji pobudzać krążenie.

Jak przekonuje dailystar.co.uk, obuwie ortopedyczne znowu jest w modzie. Od kilku lat renesans przeżywają klapki z korkową podeszwą, a teraz influencerki odkrywają na nowo ten model. Pomijając kwestie zdrowotne, według nich to najbardziej stylowy dodatek zbliżającego się sezonu.

Jeden mały szczegół, który sprawia, że buty wyglądają stylowo

Ortopedzi nie widzą w tym niczego złego. Płaskie obuwie wykonujące masaż refleksologiczny stóp to zawsze lepsze rozwiązanie, niż np. zbyt wysokie szpilki, których noszenie nie pozostaje obojętne dla naszego kręgosłupa. A Tobie jak podobają się fakirki?

Najlepsze buty do spódnic: mini, midi i maxi. Oto najmodniejsze połączenia