Wszystko wskazuje na to, że poszukiwania idealnego blasku powoli się kończą, a do gry powraca mat!

Jesienne trendy w makijażu znowu zwracają się ku matowym wykończeniom, a kluczem do uzyskania idealnego efektu jest naturalność i lekkość – w tym ma nam pomóc jeden kosmetyk – puder w proszku.

Linda Cantello, dyrektor kreatywny Giorgio Armanii Cosmetics, która zdecydowanie stawia na gładkie wykończenie makijażu, radzi jak uzyskać efekt matowej i jednocześnie promiennej skóry.

ZOBACZ TEŻ: KONIEC Z PIELĘGNACJĄ KOREAŃSKĄ. W 2019 ROKU INSPIRUJEMY SIĘ AJURWEDĄ!

Cantello radzi, by nie stosować rozświetlaczy, które dają efekt nienaturalnie błyszczącej skóry.

Puder w proszku okazuje się o wiele lepszym rozwiązaniem, niż płynne formuły rozświetlaczy, które nie zapewniają efektu zdrowo wyglądającej, promiennej cery, a raczej dają wrażenie sztuczności.

Odrobina pudru w proszku wydobędzie naturalny blask skóry – takie samo zdanie ma Terry Barber, dyrektor ds. makijażu MAC. On również skłania się ku bardziej matowym wykończeniom, rozpoznając w tym trendzie odpowiedź na tęsknotę kobiet za skórą, która wygląda naturalnie i autentycznie.

Mat przez długi czas był postrzegany jak największy wróg dobrze wykonanego makijażu. W końcu ideałem jest promienna, zdrowo wyglądająca cera, a użycie pudru wiązało się z zatkanymi porami i przesuszoną skórą. Dzisiaj sytuacja prezentuje się jednak inaczej, dzięki ulepszonym formułom tych kosmetyków.

ZOBACZ TEŻ: KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW – WSZYSTKO, CO POWINNAŚ O TYM WIEDZIEĆ!

Nowa generacja pudrów w proszku to ulepszony skład – drobne cząsteczki proszku delikatnie matują, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Jeśli cera jest odpowiednio nawodniona (częściowo odpowiada za to również jej prawidłowa pielęgnacja), nawet gdy jest zmatowiona, wciąż świeci swoim naturalnym blaskiem.

Zamiast więc nakładać kolejne warstwy rozświetlaczy – postaw na nawilżające maseczki i delikatny puder. Proszek aplikuj głównie w tzw. strefie T – nałóż go na czoło, między brwi i na nos. Policzki muśnij delikatnym odcieniem różu i gotowe! Twoja skóra będzie wyglądała naturalnie, świeżo, matowo i lekko.

Spróbujecie pożegnać się z rozświetlaczem?