Moda na profesjonalny, trwały i doskonały makijaż w wyjątkowym dniu to już dzisiaj chleb powszedni. W końcu która z nas nie chce wyglądać cudownie w dniu ślubu, sesji narzeczeńskiej czy służbowej imprezy a nawet rocznicowej randki? Rozmawiałyśmy z kilkoma makijażystkami, które wskazały nam 5 najbardziej znielubianych przez nich zachowań klientek, które często się niestety powtarzają. Okazuje się, że również gwiazdy popełniają te faux pas!

ZOBACZ TEŻ: SZTUCZKI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE TWOJE USTA BĘDĄ WYGLĄDAŁY NA WIĘKSZE. BEZ BOTOKSU!

Oto małe DO’S and DON’Ts przed kolejnym makijażem!

#5 ZAPOMNIJ O SOLARIUM KILKA DNI PRZED
Nawet najmocniejsze i najbardziej trwałe kosmetyki nie poradzą sobie w godzinę z zaczerwieniami na twarzy czy poparzeniami. Nie oczekuj cudów, makijażystka nie jest kosmetyczką i w godzinę może zdziałać wiele, ale nie naprawi poparzonej skóry czy nie ukryje zaczerwień na szyi.

#4 POSTARAJ SIĘ NIE SPÓŹNIAĆ
Każde spóźnienie to kłopot dla makijażystki, która w weekendy przeważnie ma mocno napięty grafik. Duża część z nich potrafi nie mieć od rana do wieczora nic w ustach byle by tylko zdążyć ze wszystkimi klientkami. Spóźniając się sporo możesz liczyć na odmowę wykonania usługi ze względu na kolejkę.

#3 NIE ZGRYWAJ KSIĘŻNICZKI
Nie ma niczego gorszego niż brak czasu w dniu, w którym trzeba przyjąć jeszcze kilka innych klientek. Ale możesz pogorszyć sprawę przyjeżdżając… w pełnym makijażu. Zmycie go, nawilżenie cery i doprowadzenie jej do stanu używalności to stracone 15 minut, a często nawet więcej. To dlatego makijażystki często przed pierwszą wizytą proszą o czystą, pozbawioną makijażu twarz u klientki.

ZOBACZ TEŻ: JAK BOTOKS ZMIENIŁ TWARZ BROOKE Z „MODY NA SUKCES”?

#2 ZADBAJ O SWOJĄ CERĘ WCZEŚNIEJ
Tak jak malarz nie jest w stanie namalować cudu na słabym płótnie, tak makijażystka może mieć problemy ze zrobieniem trwałego, profesjonalnego makijażu na zaniedbanej skórze. To proste, prawda?

#1 ZAUFAJ SWOJEJ MAKIJAŻYSTCE
Makijażystki na najbardziej uporczywą cechę większości klientek wskazują upieranie się przy konkretnym makijażu. Jedna z nich jako opowiedziała nam, jak jednego dnia aż 5 klientek przyszło do niej z tym samym zdjęciem modelki widzianym na instagramie… prosząc o odwzorowanie. Biorąc pod uwagę różnicę w kolorze cery, oczu, włosów i proporcji twarzy, nie jest to niestety często możliwe. Zaufaj swojej makijażystce i wyjaśnij, o jaki efekt Ci chodzi. Razem uda się Wam na pewno wypracować to, czego oczekujesz.

Odwracając kota ogonem, chętnie dowiemy się jakie zachowania makijażystek najbardziej zirytowały Was jako klientki?