Zac Posen częściowo poszedł śladem innych wielkich projektantów i postanowił tworzyć także dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na wydanie kilku tysięcy dolarów na jedną sukienkę. Posen jednak nie podpisał umowy na jedną czy więcej kolekcji z jedną z popularnych sieciówek, a stworzył osobną linię, która dostępna będzie od wiosny 2010 roku w domach towarowych Saks.

Posen obiecuje, że pierwsza kolekcja będzie dużym zaskoczeniem. Projektant chce, aby zaprojektowane przez niego modele były nie tylko dostępne przeciętnych obywateli, ale także aby po zakupie mogli się nimi nacieszyć zakładając je na różne okazje. Stąd też linia będzie się składała z fasonów uniwersalnych, w stonowanych kolorach, idealnie nadających się na co dzień. Ekstrawagancji i wymyślnych kreacji raczej nie ma się co po tej linii spodziewać.

Ceny poszczególnych elementów linii Z Spoke będą się zaczynały od około 80$, a do wyboru będzie mniej więcej sześćdziesiąt różnych modeli.

Pomysł utworzenia tańszej linii odzieżowej pojawił się już rok temu, ale dopiero teraz projektant wraz z siecią domów towarowych Saks wprowadza go w życie. To swego rodzaju odpowiedź na kryzys ekonomiczny, który nie tylko zmusił projektantów do obniżenia cen, ale też zupełnie zmienił obraz potencjalnego klienta. Posen jednak nie chce zaprzestać projektowania Z Spoke po poprawie sytuacji finansowej.

– To jest plan długoterminowy – zapewnił.

Zobaczcie mały podgląd tego, co przygotuje Posen: