Każda kobieta, która uwielbia dobrze wyglądać wie doskonale, że od czasu do czasu przyda nam się drobna zmiana. Niewielka, naprawdę nie musi być duża, by poczuć różnicę. Jeśli kochasz paznokcie, bardzo szybko skończy Ci się paleta odcieni, które są dostępne na rynku. Swoją drogą, ile razy można nosić różne odcienie czerwonej pomarańczy? Najprostszym i najszybszym sposobem by zmienić coś w swoim mani są oczywiście wzorki. Najlepsze jest to, że nie potrzebujesz do tego manicurzystki ani profesjonalnego sprzętu. Zrobisz je sama we własnym domu, a my pomożemy Ci to zrobić!

ZOBACZ TEŻ: CZY TYTANOWE PAZNOKCIE FAKTYCZNIE SĄ LEPSZE OD STAREJ, DOBREJ HYBRYDY?

Od czego zacząć przygodę z wzorkami?

Na początku warto zacząć od prostych i mniej wymyślnych wzorków. Przed wykonaniem ich na paznokciu, zrób próbę generalną na kartce, aby zobaczyć, jak pracuje Twoja ręka. Kiedy nabierzesz wprawy, możesz przeskakiwać między poziomami, aby wybierać te bardziej skomplikowane z różnymi kolorami.

Robienie wzorków na paznokciach wymaga też od Ciebie posiadania odpowiedniego lakieru do paznokci, który ma cienki i precyzyjny pędzelek. To właśnie on jest Twoim największym sprzymierzeńcem w tej pracy.

Pamiętaj też, że podstawą w każdym mani są zadbane dłonie: skóra oraz płytka paznokcia musi być w dobrej formie, aby jakikolwiek lakier miał szansę się na nich utrzymać. Warto regularnie przyjmować suplementy oraz pilnować diety. W przypadku wysokiej łamliwości paznokcia, zalecamy kontakt z lekarzem.

Manicure z wzorkami – krok po kroku

Podstawą jest oczywiście tradycyjny manicure. Wybieramy odpowiedni kolor, malujemy nim paznokieć tyle razy, ile uznamy za stosowne. W tym momencie normalnie nałożylibyśmy utwardzacz (top coat), ale w przypadku wzorków ten krok przenosimy na sam koniec. Zanim zaczniemy rzeźbić wzorki, warto też odczekać, aż lakier będzie w 100% suchy. Nie będzie problemu z nim, jeśli to hybryda, ale w przypadku tradycyjnego manicure często trzeba czekać, zanim lakier zacznie schnąć. Niektórzy zalecają wsadzenie rąk do wody z lodem, która przyspiesza ten proces.

ZOBACZ TEŻ: Faceci nie znoszą, kiedy Twoje paznokcie tak wyglądają. Budzą w nich wstręt

Do lakierów przyda Ci się również: specjalny przyrząd do robienia wzorów na paznokciach, potocznie zwana sondą, plastikowa podkładka, zmywacz do paznokci bez acetonu, waciki oraz taśma ochronna, którą nakleja się na paznokcie przed stworzeniem wzorków.

Od jakich wzroków warto zacząć?

Najlepiej zacząć od podstaw geometrii: linia, kwadrat, trójkąt, koło. Z czasem robienie małych wzroków wejdzie Ci w krew i bez mrugnięcia okiem wykonasz każdy wybrany manicure. Nie sil się z początku na zbyt wymyślne rzeczy, bo możesz zepsuć efekt i zniechęcić się do dalszego działania. Wiele ciekawych inspiracji możesz znaleźć na Instagramie oraz Pinterest – ten ostatni jest szczególnie polecany przez makijażystki i manicurzystki, które same wrzucają tam swoje prace. Na Facebook’u znajdziesz też zamknięte grupy dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z manicure oraz wzorkami. Nie ma też nic lepszego niż porady z pierwszej ręki od profesjonalistek, które na co dzień spotykają się z zagadkami dotyczącymi mani oraz pedi.

Jak wykonuje się wzorki na hybrydzie?

Podobnie jak w przypadku klasycznego manicure – wzorki na hybrydowych paznokciach mają to do siebie, że z pewnością utrzymają się na płytce dłużej. W wielu przypadkach są to nawet 4 tygodnie. Proces jest dokładnie ten sam, można również używać tego samego lakieru. W przypadku skomplikowanych wzroków, niektóre manicurzystki korzystają z jednorazowych szablonów, które można znaleźć w sklepach z lakierami.

Zadbaj o jak najdłuższy czas utrzymywania się paznokci z wzorkami

Cała praca i wysiłek pójdzie na marne, jeśli nie zadbamy o paznokcie. Co możesz zrobić, aby przedłużyć żywotność swojego nowego mani z wzorkami? Kremuj dłonie kilka razy dziennie, nie zapominaj o rękawiczkach w zimie i unikaj prac domowych bez gumowych rękawiczek (szczególnie gdy pracujesz z chemią domową).