W grudniu, poza oczywiście gwiazdką, czekamy również na ogłoszenie koloru przewodniego na następny rok. W 2018 był to liliowy, który przewijał się przez rozmaite linie kosmetyczne i ubraniowe. Właśnie ogłoszono kolor na rok 2019, a my uważamy, że to świetny, letni kolor pełen energii i świetnie wpisujący się w nadchodzące trendy. Czas, żebyś poznała PANTONE Living Coral!

ZOBACZ TEŻ: STYLIZACJE W KOLORACH PANTONE – TE KOLORY BĘDĄ MODNE NA LATO 2016

Koralowy odcień wpadający w brzoskwiniowy jest energetyzujący i ożywiający. Przepiękny kolor o numerze 16-1546 to przepiękna, ciepła koralowa barwa o delikatnym, złocistym odcieniu. Instytut Pantone nieprzypadkowo zdecydował się właśnie na ten kolor – to ukłon w stronę naszej planety. Firma Pantone zwraca tym samym uwagę na problem ochrony środowiska i zasobów naturalnych Ziemi, a także zagrożonych gatunków i ekosystemów, do których zaliczają się m.in. rafy koralowe.

Dyrektor wykonawczy Pantone Colour Institut, Leatrice Eiseman, Living Coral słusznie twierdzi, że jest to kolor wręcz stworzony do makijażu.

Jak zapewniają eksperci, jest to połączenie złotego odcienia pomarańczy z odrobiną różu. To ten rodzaj odcienia, który wygląda niesamowicie na wszystkich odcieniach skóry – rozjaśnia i wprowadza naturalny blask na twarz.

Zapewne podobnego zdania była marka Butter London, która właśnie ogłosiła, że kolor ten będzie motywem przewodnim najnowszej kolekcji marki. Pojawi się w 3 rodzajach lakierów do paznokci od marki. Formuła ma być w wykończeniu wręcz masełkowata, z pięknym połyskiem.

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, jaki kolor będzie rządził trendami w 2019 roku. Jest absolutnie przepiękny!

Jednak to nie wszystko – kolor przewodni roku 2019 pojawi się również w matowej szmince i błyszczyku z połyskiem od marki.

Jak Wam się podoba Living Coral? Będziecie go nosić?