Ta pani w Polsce znana jeszcze nie jest, ale w USA zyskuje coraz większą sławę. Odkryta przez zespół Outkast szybko dała się poznać szerszej publiczności jako niezwykle utalentowana wokalistka, która swoje zamiłowanie do dawnych czasów przejawia nie tylko w sposobie ubierania się, ale i przede wszystkim w swoich utworach.

My jednak skupimy się na jej stylu. Teraz słowo „retro” przewija się przez co drugi artykuł – taka moda, wiele gwiazd sięga po taki look, nagle upodabniając się do kobiet, które znamy z czarno-białych filmów.

Janelle Monae taki styl preferowała jednak na długo przed tym, zanim przyszedł na niego prawdziwy boom. Na pewno nie wyprzedziła Dity, ale inne celebrities tak.

Janelle ma o tyle specyficzne podejście do tego stylu, że nie kreuje się na retro divę, a na zwykłą dziewczynę, jaką moglibyśmy spotkać na ulicy w latach ’50-tych. Ale i tak robi wrażenie – pozostaje temu wierna zarówno prywatnie jak i w wizerunku scenicznym.

Teraz pani Monae jest bardzo trendy, ale jeszcze niedawno nawet za Oceanem obdarzana była spojrzeniem, na jaki zasługuje wybryk natury. Znając jej kreatywność można być pewnym, że nie zginie w tłumie retro-gwiazdeczek.

Poniżej mix oficjalnych jak i prywatnych zdjęć Janelle, a także filmy, dzięki którym możecie zapoznać się z jej ciekawą twórczością.