Mycie włosów to coś, co każda z nas robi prawie codziennie, ale okazuje się, że nie wszystkie z nas robią to dobrze. Światowi giganci branży fryzjerskiej opracowali metodę, która według nich spowoduje, że Twoje włosy odżyją. Możecie uznać to za sposób, delikatnie mówiąc dziwaczny, ale uwierzcie nam. Jest naprawdę skuteczny!

ZOBACZ TEŻ: KOLEJNA PLATYNA U KARDASHIANÓW! KRIS JENNER SKOPIOWAŁA WŁOSY KIM!

Na pewno znasz wodę micelarną i wiesz, że poradzi sobie z najtrwalszą szminką i najlepszym wodoodpornym tuszem do rzęs. Styliści zainspirowani micelarnymi wodami oczyszczającymi opracowali technikę, dzięki której powstały szampony micelarne. Dlaczego działają w tak fantastyczny sposób? Już spieszymy z tłumaczeniem.

Wody micelarne wzięły swoją nazwę od zawartych w nich cząsteczek. Micele w delikatny sposób usuwają brud, ale ich największą zaletą jest to, że podczas oczyszczania nie naruszają naturalnej warstwy ochronnej włosów. Szampony micelarne działają jak malutki, skuteczny magnes, który skupia się wyłącznie na oczyszczaniu, zatem nie powoduje niepotrzebnego obciążania włosów.

ZOBACZ TEŻ: Kasia Cichopek chciała być jak Angelina Jolie?

Ta łagodna technologia oczyszczania uzdrowi skórę głowy oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia podrażnień. Zadowolone będą również wszystkie fanki metamorfoz i farbowania. Kąpiel micelarna ożywi farbowane włosy i pozostawi je przyjemnie miękkie oraz lekkie.

Od wielu lat toczy się debata dotycząca częstotliwości mycia włosów. Specjaliści potwierdzili, że styl życia wielu kobiet wymaga codziennej pielęgnacji, jednak debata dotyczy czegoś znacznie ważniejszego. Czy jest to dobre dla włosów?

ZOBACZ TEŻ: SZUKASZ IDEALNEGO KOLORU WŁOSÓW? ZAINSPIRUJ SIĘ BARWAMI JESIENI!

Według nich nie, dlatego kobiety, które mieszkają w miastach, regularnie ćwiczą lub po prostu odczuwają potrzebę codziennego mycia włosów, powinny sięgać po szampony micelarne!