To było jedno z większych zaskoczeń zeszłego roku w branży modowej. Mowa oczywiście o decyzji, którą w kwestii swojej kariery podjął Raf Simons. Projektant postanowił zakończyć współpracę z domem mody Dior.

ZOBACZ TEŻ: Hit na wiosnę! Baleriny damskie w kilku stylach

Od momentu ogłoszenia tej wiadomości w branży rozpoczęło się niecierpliwe oczekiwanie i typowanie. Stawiano pytanie – kto zajmie miejsce Rafa, który stanowisko dyrektora kreatywnego marki obejmował po odchodzącym w atmosferze skandalu Galliano? Po miesiącach niepewności pojawiły się pierwsze informacje wskazujące konkretną osobę!

Następca Simonsa został Jonathan Saunders. Brytyjczyk, który przez lata związany był z m.in. Pollini, w końcówce zeszłego roku w nieco tajemniczych okolicznościach wygasił swoją markę. Teraz oczywistym stało się, dlaczego podjął akurat taką decyzję.

ZOBACZ TEŻ: Nie (całkiem) poważna historia mody – druciane fiszbiny dla Diora, czyli kilka słów o biustonoszach

Przypomnijmy, że ubrania Szkota chętnie wybierały dla siebie m.in. Michelle Obama i Kate Middleton. Co ciekawe, projektant rozpoczyna swoją przygodę z francuskim domem mody od zmiany! Pierwszą kolekcją, którą nowy będzie miał okazję stworzyć pod szyldem Diora, chce zaprezentować nie w Paryżu, a Londynie…

Jesteście ciekawe kreacji jego projektu?

Regam @charlsray #rug #fridaytomorrow #martini

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jonathan Saunders (@jonathantsaunders)

Wiemy, kto zastąpi Rafa Simonsa w domu mody Dior