Diadora to włoska marka, która istnieje na rynku już ponad 70 lat. Sportowe obuwie i ubrania, które produkuje, dedykowane jest między innymi piłkarzom, tenisistom, czy biegaczom. Produkty firmy nosiły najbardziej znane gwiazdy sportowego świata – takie jak Roberto Baggio, czy Boris Becker. Firma słynie z poszanowania do włoskich korzeni oraz klasycznych modeli. Kultowe buty N9000 co roku występują w odświeżonej wersji, projektowane są przez designerów i włoskich artystów. Podobnie jest z kultowym modelem Mythos, który 20 lat po pierwszym wprowadzeniu na rynek, powraca w nowej odsłonie.

Model Mythos 280 GB marki Diadora – powrót klasyka

Mythos 280 GB to wyjątkowy sneaker inspirowany pierwszym butem biegowym od Diadory. A ten został zaprojektowany w ramach hołdu dla włoskiego biegacza Gelindo Bordiniego, który był między innymi zdobywcą złotego medalu olimpijskiego w 1998 (a także pierwszym Włochem, który to osiągnął). Diadora stworzyła na jego cześć również t-shirty.  Bordini miał także swój wpływ na rozwój technologiczny w tworzeniu produktów firmy.

Wyjątkowe buty Mythos 280 GB zostały stworzone z wykorzystaniem innowacyjnej technologii AXELER. Wnętrze wyposażone jest w wyjątkową piankę PEBAX, której kształt dopasowuje się do stopy. AXELER HEEL PROPULSION odpowiada za maksymalną amortyzację, ale nie pozbawiając buta elastyczności. System polega na odzyskiwaniu energii poprzez wytwarzanie jej – od momentu oderwania stopy od powierzchni do ponownego uderzenia piętą. Pochłonięta i zwrócona energia ma za zadanie działać jak siła napędowa.

mythos

diadora

Mythos to cała linia butów, która dzieli się na poszczególne modele. Wszystkie łączy jedno – są niezwykle wytrzymałe i powstałe z dbałością o najdrobniejsze detale oraz z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Mythos 280 GB występują w limitowanej ilości 600 sztuk. Dostępne będą w sklepach: Sneaker Studio i Warsaw Sneaker Store.

 

Materiał promocyjny