Nie będzie to zapewne nic odkrywczego, gdy powiem, że są ludzie, którzy nie piorą niektórych ubrań. Spotykałam się już z różnymi opiniami na ten temat i tezami, dalece odbiegającymi od tego, co dzisiaj nazywamy logiką. Czego ludzie nie piorą? Najczęściej słyszmy o marynarkach nie pranych latami, kurtkach, ramoneskach oraz odzieży narciarskiej. Być może raz czy dwa razy spotkałam się też z tym, że nie powinno się prać jeansów, ale nie uwierzyłam w to, dopóki nie przeczytałam, że nie zaleca tego również sam dyrektor generalny marki Levi’s.

ZOBACZ TEŻ: KLIENCI SĄ NIECO ZASKOCZENI SPODNIAMI, KTÓRE PROPONUJE JEDNA Z BRYTYJSKICH MAREK

W zeszłym tygodniu do mediów trafiła wiadomość, że dyrektor generalny Levi’s Chip Bergh zaleca wszystkim miłośnikom jeansów nie pranie swoich ulubionych modeli. Okazuje się jednak, że to nie jest pierwszy raz, kiedy 61-latek otwarcie mówi na ten temat. Niektóre z nich dotarły do opinii publicznej już w 2014 roku. Już wtedy twierdził, że pranie jeansów powoduje ich blaknięcie i tępienie materiału.

W rozmowie ze stacją CNN Chip Berg ponownie potwierdził swoje zdanie na ten temat i jako dowód pokazał swoje 10-letnie jeansy, które nigdy w życiu nie były prane.

Te 501-dynki (kultowy model jeansów marki Levis przyp. autora) nosiłem przez ostatnie 10-lat, od kiedy po raz pierwszy zdecydowałem się opowiedzieć o tym dlaczego nigdy nie prałem swoich jeansów.

style=”overflow:hidden;”>

Mężczyzna przyznał też, że ma dużo starszą, ulubioną parę Levis’ów, która również nigdy nie widziała pralki.

Z tym egzemplarzem chyba mnie pochowają

style=”overflow:hidden;”> – żartował sobie podczas wywiadu.

Dyrektor generalny marki Levis twierdzi, że nie jest osamotniony w swojej opinii. Twierdzi, że wszyscy miłośnicy jeansu wiedzą doskonale, że denim w praniu nie tylko się bardzo niszczy, lecz także zanieczyszcza środowisko.

ZOBACZ TEŻ: Internauci kpią z szortów, które nie zostawiają nic dla wyobraźni. Wyglądają jak dżinsowe stringi

I chociaż ze stoickim spokojem powtarza, że zdaje sobie sprawę z tego, że początkowo takie informacje mogą wydawać się odpychające, to pomocna może być informacja, że czasami delikatnie czyści jeansy gąbeczką kiedy się zabrudzą. Zapewnia też, że nie odczuwa dyskomfortu z powodu nie prania jeansów, tym bardziej chorób skórnych czy nieprzyjemnych zapachów.

Co Wy na to?