Vans, kultowa marka dla sportów akcji i kreatywnych twórców, połączyła siły z brytyjskim domem mody Vivienne Westwood, aby stworzyć kapsułową kolekcję butów. Jest hołdem oddanym indywidualistom i buntownikom. Kolekcja Vans x Vivienne Westwood Anglomania pojawi się w sklepach stacjonarnych i internetowych już 20 września. To reinterpretacja kultowych, archiwalnych grafik i wzorów Westwood, które znalazły się na sześciu klasycznych modelach butów Vans.

Model Sk8-Hi

Ukłon w stronę miejsca narodzin każdej z marek. Na bocznych ścianach butów znalazł się wytłoczony wzór odręcznego listu wysłanego z Południowej Kalifornii do flagowego butiku Vivienne Westwood przy 44 Conduit St. w Londynie. Model ten został wykonany ze skóry barwionej na naturalny, roślinny, brązowy kolor. Ozdabia go nadrukowany znaczek pocztowy z datą rozpoczęcia współpracy. Dodatkowo buty posiadają skórzaną podeszwę zewnętrzną.

Upcykling, czyli buty stworzone z plastikowych butelek. Są dostępne w Polsce

Model Sk8-Hi Platform

Dopełnienie kolekcji inspirowanej butami Pirate Vivienne Westwood. Po raz pierwszy zaprezentowano je w 1981 roku jako część legendarnej kolekcji o tej samej nazwie. To adaptacja kultowego designu butów Vivienne Westwood Pirate – stąd zapinany pasek w kolorze brązowego barwnika roślinnego.

Łączący historię obu marek model Checkerboard Slip-On posiada wzór szachownicy Vans z naniesioną na niego grafiką Vivienne Westwood DESTROY. Kultowego znaku marki, który zadebiutował w 1977 roku. Westwood reinterpretuje klasyczną szachownicę dzięki przeskalowaniu wzoru i jego przekątnemu umiejscowieniu.

Styl #53

W kolekcji znalazł się również archiwalny projekt butów Vans z lat 90. Wsuwane buty stylizowane na mokasyny posiadają czarną, zamszową cholewkę i podeszwę w tym samym kolorze. Model został ozdobiony kolorową, metalową aplikacją projektu Vivienne Westwood.

Nawet mocno zabrudzone buty wyglądają jak nowe. Ta sztuczka jest genialna!

Dopełnieniem kolekcji są modele Old Skool i Authentic, które przedstawiają nadruk Vivienne Westwood Orb i Lightning Bolt z domowej kolekcji artystki. Old Skool został wykonany z zamszu i płótna w stylu oxblood z kontrastowymi, musztardowymi szwami i gumową podeszwą. Kultowy model Vans, Authentic, posiada żywą, błękitną kolorystykę stworzoną wyłącznie z okazji współpracy obydwu marek. Modele zostały ozdobione monogramem „VW”.