Jakiś czas temu trafiła mi się okazja do spędzenia bardzo miłego popołudnia. Chociaż sama nie wychodzę jeszcze za mąż, udałam się do przepięknego ślubnego atelier Tom Sebastien. Prezentowałam Wam już kolekcję na 2018, Sensuel, jeżeli nie widziałyście tych boskich kreacji to koniecznie nadróbcie zaległości przeglądając poniższą galerię.

ZOBACZ: ZAKOCHAŁAM SIĘ W KOLEKCJI 2018 SENSUEL OD TOM SEBASTIEN!

W salonie miałam okazję przedpremierowo zobaczyć suknie z najnowszej kolekcji. Tak, od samego początku wiedziałam, że to nienajlepszy pomysł, żeby oglądać suknie ślubne… Zakochałam się całkowicie i myślę, że znalazłam już swój ideał (halo, czy mój chłopak to czyta?)!

Po prezentacji usiedliśmy na pięknych różowych fotelach i rozmawialiśmy nie tylko o cudownej kolekcji, ale również o…

ZEBERKA: Zaczynimy od podstawowego pytania – jakie trendy będą rządzić w nadchodzącym sezonie?

TOM SEBASTIEN: Trendy w modzie ślubnej na 2018 to zmysłowość, romantyczność, zwiewność i lekkość. Nie znam Panny Młodej, która nie chciałby czuć się komfortowo i wyglądać zjawiskowo. To wszystko jest możliwe. Suknie będą lekkie, unoszące kobietę w tym wyjątkowym dniu, ale z oryginalnymi motywami. Pojawią się nadal modne przeźroczystości, „odkryta ale zakryta”, delikatne spódnice połączone z koronkami. Suknie ultra kobiecie, podkreślające charakter kobiet. Zależy wszystko od osobowości, charakteru oraz oczywiście gustu.

ZEBERKA: Jaka jest Panna Młoda Tom Sébastien? Jakie dziewczyny zakochują się w Waszych sukniach?

TOM SEBASTIEN: Nasze Panny Młode cenią sobie styl, jakość sukien, a przede wszystkim chcą podkreślić swoją kobiecość. Często słyszymy: „Przyszłam do Pana bo… wiem, że mężczyzna doradzi mi dobrze”. Panie chcą wyglądać bardzo elegancko, czasem romantycznie i delikatnie, a czasem zmysłowo i ultra kobieco. Myślę, że nasza marka przypadła do gustu Paniom, które są z pewnością indywidualistkami i cenią sobie indywidualne podejście do Panny Młodej. Nie ma u nas szablonowych sukien ślubnych, tworzymy różne fasony, style. Ile kobiet tyle pomysłów na suknie ślubną. Najważniejsze, że Panna Młoda Tom Sebastien uwielbia elegancję, ceni sobie styl, chce wyglądać inaczej niż inna Panna Młoda. Pozwala sobie coraz odważniej na odrobinę oryginalności w tym wyjątkowym dniu zachowując smak i kulturę wydarzenia.

Wywiad Tom Sebastien

ZEBERKA: Jak przygotować się do wizyty w atelier? Ile wcześniej należy zacząć poszukiwania idealnej kreacji? Ile osób ze sobą zabrać?

TOM SEBASTIEN: Pierwszą wizytę w salonie planujemy na 2-3 tygodnie przed spotkaniem. Poszukiwania najlepiej zacząć na 9-6 miesięcy przed ślubem, aby poznać świat mody ślubnej, co podoba się Pannie Młodej, jaki ma styl. Na uszycie sukni na miarę trzeba założyć minimum ok. 6 miesięcy przed ślubem. Rekomendujemy zabierać do salonu maksymalnie 3-4 bliskie osoby. Im więcej osób, tym więcej gustów. Mniej znaczy więcej. W naszym atelier nie pracuje zwykły sprzedawca, a wykształcony stylista ślubny (studia artystyczne, projektowanie ubioru, liceum plastyczne), więc jeżeli Panna Młoda jest niezdecydowana, potrafimy jej doradzić co naszym zdaniem pasuje do jej charakteru i urody. Każda Panna Młoda to nasza wizytówka. Nasze profile w social mediach są prowadzone przez nas więc to również nasza wizytówka. Cenimy sobie powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze!

Wywiad Tom Sebastien

ZEBERKA: W jakim rozmiarze są salonowe suknie? Wiem, że wiele dziewczyn, a szczególnie tych, które noszą rozmiar większy niż 38, bardzo stresuje się przed wizytą i zamartwia się, że żaden model nie będzie na nie pasował…

TOM SEBASTIEN: U nas suknie salonowe są w rozmiarze 38-40. Rozmiary 36 mamy tylko na manekinach poglądowo, aby zobaczyć suknię wizualnie. Każda suknia szyta jest na miarę. Panie z rozmiarem większym niż 38 staramy się uspokoić i nie stresować, mamy również Panny Młode o większym rozmiarze, które są zachwycone kreacjami, jakie im zaproponowaliśmy. Zawsze znajdzie się idealny model dla każdej sylwetki. Pytanie tylko czy Panna Młoda jest otwarta na inny fason niż ten upatrzony ze zdjęcia, który niekoniecznie pasuje do jej figury.

Wywiad Tom Sebastien

ZEBERKA: Ile kosztują Wasze kreacje?

TOM SEBASTIEN: Ceny sukien w atelier zaczynają się od 3.800 zł. Wszystko zależy od wyboru tkaniny i koronki. Jeśli przychodzi do nas Panna Młoda, która zakochała się w sukni z kolekcji 2018, ale jej budżet nie pozwala na realizację sukni w danej tkaninie lub koronce, możemy indywidualnie zaproponować co ewentualnie może u nas zrealizować. A wszystko po to, aby czuła się i wyglądała zjawiskowo.

Wywiad Tom Sebastien

ZEBERKA: Która suknia jest hitem wśród Panien Młodych? I która jest Twoją ulubioną?

TOM SEBASTIEN: Bardzo trudne pytanie, gdyż kolekcja 2018 dopiero miała swoją premierę w niedzielę, 15 października. Myślę, że moją ulubioną suknią z nowej kolekcji jest AZURE. Uwielbiam jej ponadczasową elegancję i siłę charakteru. Generalnie wszystkie suknie lubię. Dla nas każda jest inną kobietą (stąd imiona sukien). Każda to inna historia, taka jaką mogliśmy poznać w mijającym sezonie 2017. Największą inspiracją są dla nas kobiety. Słuchamy ich i tworząc nasze projekty, bardzo cenimy sobie ich rady.

Wywiad Tom Sebastien

ZEBERKA: Dlaczego akurat suknie ślubne? 🙂

TOM SEBASTIEN: To dość ciekawa historia. Opowiem w skrócie. Od zawsze uwielbiałem wyjątkowe rzeczy. Studiowałem historię sztuki, architekturę wnętrz. Obecnie studiuję na Wydziale Projektowania Ubioru i Tkanin ASP w Łodzi. Poznałem Tom’a przy pewnym ciekawym projekcie i od razu wiedziałem, że czujemy podobnie, mamy takie same podejście i idee. Czasem nasze wizje są różne, jednak mają jeden wspólny cel. Ma być pięknie i wyjątkowo. Wiedziałem, że Tom razem z mamą (nasza główna Konstruktor Sukien) realizują projekty sukien ślubnych za granice. Postanowiliśmy stworzyć razem markę Tom Sebastien, która połączy w sobie nasze dwa charaktery. Ja wszedłem w temat sukien ślubnych z nowym podejściem, wizją atelier i spotkań z Pannami Młodymi. Tom natomiast ma ogromne doświadczenie w realizacji sukien ślubnych. To naprawdę bardzo trudny temat. Ostatnio usłyszeliśmy od Panny Młodej bardzo miłe określenie – że jesteśmy pierwszymi projektantami ślubnymi w Polsce, którzy tworzą suknie w stylistyce Rustic Glam. Z sił naszego charakteru, wartości powstały dwie kolekcje Bridal 2017 oraz Sensuel 2018. Szykujemy jeszcze kilka niespodzianek o których na ten moment nie możemy powiedzieć nic więcej 🙂

Dziękuję za wywiad.

Wywiad Tom Sebastien