Do 1992 roku małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola trwało jedenaście lat. To lata skandali i walki z paparazzi. Latem 1994 roku świat dowiedział się o romansie księcia Karola z Camillą Parker Bowles. Dzień po ujawnieniu tych informacji Diana założyła na siebie „sukienkę zemsty”.

Znana i ceniona za swój gust spowodowała, że projektanci z całego świata walczyli o to, aby ją ubierać. Kiedy przyszedł czas na uroczystą kolację w Galerii Sztuk Pięknych Serpentine Gallery w Londynie, Diana nie miała łatwego wyboru. Nikt się nie spodziewał, że suknia, którą włoży na siebie tego wieczoru, stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych sukien w historii mody.

ZOBACZ TEŻ: Chamski żart księcia Karola po narodzinach Harry’ego złamał serce Diany

Czarną, odsłaniającą ramiona sukienkę zaprojektowała Greczynka Christina Stambolian. Seksowna mała czarna była gotowa już trzy lata wcześniej, ale według Christiny księżna myślała wtedy, że jest zbyt odważna. Kiedy Karol przyznał się do zdrady, księżna zdecydowała, że chce wyglądać jak milion dolarów. I tak też się stało. Gazety, zamiast rozpisywać się o niewierności Karola, opisywały seksowną kreację księżej.

Uzupełnienie stylizacji prostymi, eleganckimi, perłowymi dodatkami- chokerem i kolczykami- spowodowało, że cała uwaga skupiła się właśnie na sukience, która była zupełnie inna, niż wszystkie jej stylizacje, które nosiła do tej pory.

ZOBACZ TEŻ: Czy Diana jako matka powinna informować dzieci o romansie ojca w ten sposób?!

Mocno wyeksponowany dekolt i odsłonięte zgrabne nogi spowodowały, że czarna sukienka Lady Di zapisała się w historii, jako jeden z najbardziej zuchwałych i przemyślanych przykładów zemsty na ukochanym.

Zobacz więcej na temat życia Diany na dworze królewskim:

Cały dokument „Księżna Diana: wypadek czy zamach?” zobaczycie w czwartek, 31 sierpnia o godz. 22:30 na antenie TLC.

19 June 1994: Greeted by Baron Peter Palumbo, former chairman of the Arts Council of Great Britain, Princess Diana arrives for a gala event at the Serpentine Gallery in London, wearing a black chiffon dress designed by Christina Stambolian ■ 19 يونيو 1994: البارون بيتر بالومبو، الرئيس التنفيذي السابق لمجلس فنون بريطانيا العظمى يستقبل اﻷميرة ديانا أثناء وصولها إلى معرض سيربينتاين للفنون في لندن لحضور حفل خيري. وقد ارتدت اﻷميرة فستانا أنيقا صنع من قماش الشيفون اﻷسود من تصميم المصممة اليونانية كريستينا ستامبوليان ■ #princessdianaforever #humanitarian #princessofwales #princessdiana #gb #hertruestory #kensingtonpalace #uk #thebritishroyalfamily #theroyalfamily #thebritishmonarchy #queenofhearts #instagood #instaroyal #instalike #di #fashionicon #peoplesprincess #style #glamorous #icon #foreveryoung #uk #الأميرة_ديانا #أميرة_ويلز #أميرة_القلوب #الأميرة_ديانا_لﻷبد #بريطانيا

Post udostępniony przez Princess Diana Forever (@princess.diana.forever)

Cała prawda o legendarnej sukience zemsty księżnej Diany.

Cała prawda o legendarnej sukience zemsty księżnej Diany.

Cała prawda o legendarnej sukience zemsty księżnej Diany.