Luksus jest zawsze w cenie, choć nie zawsze nas na niego stać. To jednak żaden problem – przekonują styliści cytowani przez amerykański magazyn „Town & Country”. Według nich każdy z nas może wyglądać drogo nawet najniższym kosztem. Tajemnicą sukcesu wcale nie są kreacje od najdroższych projektantów.

Wszystko zależy od dobrego gustu i umiejętności łączenia poszczególnych elementów stylizacji. Ekstrawagancja powinna ustąpić miejsca nieśmiertelnej klasyce, która zawsze się obroni. Nawet jeśli kosztuje grosze. Tylko co to właściwie oznacza? Zajrzyj z nami do szczegółowego przewodnika.

8 szczegółów, na które nie zwracasz uwagi, a rujnują każdą stylizację

Jakie ubrania wyglądają drogo?

#1 Postaw na prostotę

Nie musisz nikogo zaskakiwać. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się tak przewidywalne dodatki, jak mała torebeczka czy klasyczne baletki na płaskiej podeszwie.

#2 Pozbądź się metek

Zdaniem stylistów widoczne logotypy znanych marek mogą sugerować kiepski gust, a także spore kompleksy. Bogaci ludzie naprawdę nie muszą obwieszać się metkami.

#3 Zadbaj o szczegóły

Poszczególne elementy stylizacji muszą być nieskazitelne, nawet jeśli kosztowały grosze. Żadnych urwanych guzików, zadrapań na butach czy innych plam.

#4 Jeansy nie są zakazane

Ale pod jednym warunkiem – materiał, z którego są wykonane, powinien być jak najciemniejszy. Wtedy wygląda bardziej elegancko i drożej niż wypłowiały denim.

Julia Wieniawa w czarującej stylizacji. Te buty to mocny trend zimowej mody. Kupisz je w H&M