Podstawową funkcją ubrań jest okrycie ciała, a niektórzy twierdzą, że równie istotne jest wyrażenie siebie. To wciąż nie wszystko, bo dobrze dobrany strój może także podkreślić atuty sylwetki oraz zamaskować ewentualne niedoskonałości.

Niestety, czasami efekt końcowy jest daleki od oczekiwań – zwraca uwagę brightside.me. Pewne ubrania mogą nie zadziałać na naszą korzyść, np. wizualnie powiększając figurę. A taki efekt nie przypadnie do gustu chyba żadnej z nas.

Jak tego uniknąć? Uważaj na najbardziej zdradliwe części garderoby.

Ubrania dla niskich dziewcząt. To w nich wyglądasz najlepiej, jeśli masz poniżej 170 cm wzrostu

Ubrania powiększające sylwetkę

#1 Koszula bez guzików

Może przypominać obszerny worek, który podkreśli każdy dodatkowy kilogram. Według stylistów zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest luźniejszy t-shirt, a na nim rozpięta koszula.

#2 Luźny sweter + spódnica

Tego typu połączenie to przepis na optycznie powiększoną talię i biodra. Ale nie całkowicie wykluczone – wystarczy włożyć sweter do środka lub spiąć go zgrabnym paskiem.

#3 Bluzka wychodząca wierzch

Chcąc się wyszczuplić zazwyczaj unikamy wkładania górnej części odzienia do spodni lub pod spódnicę. W ten sposób osiągamy jednak zazwyczaj odwrotny efekt, bo brzuch wydaje się większy.

#4 Przylegający kardigan

O ile koszula z guzikami jest lepszym rozwiązaniem, niż bez, tak w przypadku grubszego materiału warto ich unikać. Ciasny sweterek opina ciało, a w miejscu zapięcia materiał jest mocno napięty.

#5 Niedopasowana kolorystyka

Zakładając np. różową spódnicę i ciemniejszą bluzkę wizualnie wyszczuplasz górną część ciała, ale poszerzasz dolną. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie monochromatyczna stylizacja.

#6 Zbyt krótkie szorty

Te z samej nazwy nie powinny być długie, ale warto znać umiar. Jeśli ledwo zasłaniają pośladki, odkrywają całe uda, a na dodatek wyraźnie się wrzynają – to nie zadziała na niczyją korzyść.

#7 Bardzo cienki i jasny pasek

Zwłaszcza, kiedy upinamy nim grubszy materiał. Wtedy sprawia wrażenie, że ledwo się trzyma i niedostatecznie podkreśla talię. Tajemnicą sukcesu jest ciemne i nieco szersze zapięcie.

#8 Spódnica dłuższa od płaszcza

Jeden z podstawowych błędów stylizacyjnych, który może sporo kosztować. Nogi zostają skrócone, a sylwetka wygląda na wyraźnie cięższą. Odwróć długości, a zobaczysz efekt.

#9 Sukienka do kolan

To dość ryzykowna długość – przekonują styliści. Kreacja nie wygląda wtedy tak lekko, jak mogłaby. Nogi tracą cenne centymetry z długości, a cała reszta wydaje się pełniejsza.

Ważny powód, dlaczego powinnaś zwrócić uwagę na kolor metki w ubraniach