Krytycy przepowiadają mu sukces Harrego Pottera, w USA nie schodzi z listy bestsellerów, I część sprzedała się w nakładzie 17 milionów egzemplarzy, aktorzy grający w jego ekranizacji stali się gwiazdami jeszcze przed premierą filmu, ma miliony fanów, w Internecie roi się od blogów na jego temat – chodzi o Zmierzch (Twilight) i jego kontynuacje: Księżyc w nowiu i Zaćmienie.

Ta kultowa już saga zawładnęła sercami czytelników na całym świecie. Historia miłości siedemnastoletniej Belli Swan (jej rolę gra Kristen Stewart) i wampira Edwarda Cullena (odgrywany przez Roberta Pattinsona) okazała się dla autorki – Stephenie Meyer – żyłą złota.

17 listopada odbył się premierowy pokaz filmu w Los Angeles. Do kin USA wchodzi dzisiaj, 21 listopada.

Polska premiera była kilkukrotnie przekładana – zapowiadano się na grudzień, stanęło na 9 stycznia 2009. Fani byli niepocieszeni – posypały się maile do organizatorów, którzy zdecydowali się na przedpremierowe pokazy w dniach 5 -7 grudnia. Mają one odbyć się w Multikinie oraz Silver Sreen. Podobno Cinema City nie było zainteresowane – no cóż, na pewno nie była to dobra biznesowa decyzja.

Więcej na temat pokazów przedpremierowych tutaj .

Zeberka również zalicza się do fanów Twilight i jego kontynuacji. A czy Wam także udzieliło się „zmierzchowe” szaleństwo?

Zanim jednak wybierzecie się na film, możecie zając się piękną, modową stroną. Oto parę fotek z premiery:


Kristen Stewart – odtwórczyni jednej z głównych ról


Jennie Garth


Demi Lovato