46-letnia Christy Turlington, która karierę modelki rozpoczęła w 1982 w wieku zaledwie 13 lat, jest dziś prawdziwą ikoną mody. Pracowała dla m.in. dla Versace, Chanel, Christiana Lacroix i wystąpiła w setkach kampanii reklamowych.

Znana supermodelka pokazała zdjęcie bez makijażu i filtra!

Modelki próżno jednak szukać w kreacjach słynnych projektantów na wybiegu. Christy bardzo wcześnie zrezygnowała z wybiegów i postawiła głównie na karierę fotomodelki. Dziś mówi dlaczego.

Myślałam o tym od dłuższego czasu i myślę, że to była słuszna decyzja. Chciałam wrócić do szkoły i normalnie się uczyć, a jeżdżenie na pokazy mi to utrudniało. Koleżanki modelki dziwiły się i naśmiewały się ze mnie. Ale ja wiedziałam, że to dla mnie dobre i kiedy wróciłam do szkoły znów poczułam się dobrze. Dziś cieszę się jestem wykształcona, a kariera modelki i tak mnie nie ominęła.

Ma tytuł najpiękniejszej i drugi podbródek (FOTO)

Młode, wschodzące gwiazdy modelingu powinny się od niej uczyć!

Early #TBT Date night with #KateMoss at the #CFDA in 1993 wearing @themarcjacobs and #martinesitbon congratulations honourees!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Christy Turlington Burns (@cturlington)

Happy Birthday @cindycrawford You will forever be my sister in supermodeldom and a great role model for me and so many other women. #superrolemodel 💗

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Christy Turlington Burns (@cturlington)

Turlington mówi, dlaczego zrezygnowała z pracy na wybiegu