Chociaż od kilku sezonów panuje moda na łączenie zwiewnych sukienek z adidasami, noszenie neonowych koszulek i kapeluszy bucket, są to trendy, które prawdopodobnie niedługo ustąpią miejsce nowym propozycjom. Tymczasem synonimem elegancji i szyku wciąż pozostają lata 60.

To właśnie w tym okresie pojawiło się wiele nowych fasonów, które mimo drobnych modyfikacji, pozostają modne do dziś. Zobacz, o które z modowych trendów z lat 60. chodzi.

Spódniczki mini

Nie można mówić o modzie lat 60. bez wspominania o mini spódniczkach. To zasługa brytyjskiej projektantki mody Mary Quant. Krótkie spódniczki szybko stały się ulubionym fasonem wśród kobiet.

TA SPÓDNICA Z ZARY TO WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBUJESZ, BY TEGO LATA WYGLĄDAĆ MODNIE

Beret

To ulubiony dodatek Francuzek (ale nie tylko), który nie wychodzi z mody mimo upływu lat.


Sukienka babydoll

Klasyczny krój, który łączył w sobie niewymuszony, kobiecy styl, ale także wygodę. To symbol sprzeciwu wobec mody lat 50., gdzie dominowała surowa elegancja.


Zwierzęcy print

Chociaż lata 60. kojarzą się przede wszystkim z kwiecistymi tkaninami, to zwierzęcy print był równie silnym wyborem. A jedną z jego popularyzatorek była sama Elizabeth Taylor.

TO NAKRYCIE GŁOWY ZNÓW STAJE SIĘ MODNE. SPRAWDŹ JAK JE NOSIĆ

Łączenie kolorów

Pomarańcz z brązem to połączenie niesamowicie popularne z lat 60., które jest obecne w modzie do dziś. Była to odpowiedź na panujące w tym okresie mocne, jaskrawe kolory, popularne przede wszystkim na początku dekady.