Rok 2020 nie należał do najlepszych dla wszystkich narzeczeństw. Trudna sytuacja zmusiła ich do całkowitej zmiany planów. Zamiast wystawnych wesel, czekał ich skromny ślub w gronie najbliższych. Bolesne opóźnienia, dodatkowe restrykcje, stres związany z niepewną sytuacją na świecie… Aż w końcu całkowity lockdown, który uniemożliwia wyprawienie wesela. To wszystko wpływa na ślubną modę i decyzje, które podejmuje para młoda. Zamiast hucznych weselisk mamy skromne uroczystości. Sytuacja na świecie ma swoje odbicie również w modzie ślubnej. Moda ślubna 2021 – jak będą wyglądać ślubne trendy?

Personalizowane zaproszenia ślubne: najpiękniejsze wzory na jesień

 

Moda ślubna 2021

Ogromne weseliska, rozmach, zaplanowane w najmniejszym calu dodatki i ozdoby – to wszystko w 2020 roku musiało iść w zapomnienie. Część par młodych zdecydowała się poczekać na koniec pandemii i odłożyć swój ślub, aby móc go wyprawić zgodnie z założeniami, a część zgodziła się na skromne warunki. Kameralna atmosfera również ma swój urok, o czym przekonali się tegoroczni nowożeńcy. I właśnie te pary wyznaczają nowe trendy, które sprawią, że moda ślubna 2021 będzie zupełnie inna od poprzednich lat. Koniecznie zobacz, jakie suknie ślubne będą w modzie w kolejnym sezonie!

 

Uniwersalizm

Przede wszystkim panny młode będą stawiać na uniwersalizm. Będą to sukienki, które będą pasować nie tylko na ślub, ale również na inną okazję. Zamiast skupiać się na ślubnej formie samej sukienki, będą dobierać akcesoria, które będą świadczyć o podniosłym charakterze sukienki. Bogata biżuteria, tiara, welon oraz wierzchnie warstwy będą grały pierwsze skrzypce.

Podwójny charakter

Moda ślubna 2021 będzie stawiać na podwójny charakter kreacji. Drugim dominującym trendem będą suknie, które panny młode będą mogły łatwo przerobić. To kreacje typu 2 w 1, gdzie wystarczy zdjąć spódnicę, aby odsłonić obcisłą ołówkową sukienkę, która będzie idealna na wesele. W tym przypadku pozostaje mieć nadzieję, że imprezy znów będą dozwolone!

Nieszablonowość

Zamiast sukni – garnitur? Kolorowa sukienka? Jak najbardziej! Wszystko, aby przełamać stereotyp panny młodej w bezowej, księżniczkowej sukience. Fantastycznym wyborem będzie piękny biały kombinezon lub sukienka w ulubionym, pastelowym odcieniu. Moda ślubna 2021 pozwoli bardziej niż kiedykolwiek podkreślić Twój charakter. Imprezy mają kameralny charakter, więc panny młode przestają martwić się opinią innych i stawiają na swój własny komfort psychiczny. Jesteś panną młodą i chcesz pójść na całość? Zrób to! Przeżyj ten dzień po swojemu i w tym, co jest dla Ciebie najwygodniejsze – tak będziesz wyglądać najpiękniej.

Ślubna stylizacja Zosi Ślotały zaskoczyła wszystkich fanów. Wygląda nietuzinkowo!

Dbałość o detale

Ponieważ panny młode nie mają obecnie na głowie organizacji całego wesela, mogą skupić się bardziej na kreacjach. Nowym trendem są niewielkie akcenty, które podkreślają spójność ubiorów. Kwiatowe dekoracje, które pozwalają zaznaczyć, że para należy do siebie to jeden z najchętniej wybieranych motywów. Miniaturowe odpowiedniki bukietów w butonierce – czemu nie?