Odkąd pojawiła się w trendach, wraca do nas w każdym okresie przejściowym. Parka jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych damskich kurtek na wiosnę i jesień. Chociaż na zimę schowałyśmy ją do szafy, niedługo znów przyjdzie czas na wyjęcie jej! Wojskowy model kurtki już od dłuższego czasu podbija serca tysięcy kobiet, będąc jednym z najwygodniejszych krojów okryć wierzchnich! Parka jest idealna na wiosnę i jesień. Istnieją również modele, które mają praktyczną podpinkę, dzięki której będą idealne na chłodniejsze temperatury.

Po pierwsze: kurtka. Po drugie: dodatki! Czyli zimowa moda w stylowym wydaniu

Parka

Parka to kurtka o luźnym, nieco workowatym fasonie z przedłużanym tyłem, który jest rozcięty na środku. Zazwyczaj wypełnione są puchem, jednak nie zawsze – istnieją też modele na lżejsze temperatury. Klasyczne parki sięgają do kolan, jednakże w sprzedaży dostępne są krótsze modele. Parka ma duże naszywane z przodu kieszenie z patkami, obszerny kaptur obszyty futerkiem, a w talii wszyty jest sznurek lub gumka. Tego typu kurtki są dość uniwersale, dzięki czemu mogą je nosić kobiety o każdej figurze. W zależności od kształtu naszego ciała można ją dopasować do swoich potrzeb. Jeśli jesteś dość niska, wystarczy, że wybierzesz krótszy model, który nie będzie Cię optycznie skracał.

Już teraz w Lidlu kupisz jeden z największych trendów tego sezonu! To mięciutka kurtka ze sztucznego futerka!

Jak nosić parkę?

Parka ma obszerny krój, dlatego dół stylizacji powinien być dopasowany – w ten sposób będziesz mogła zbalansować proporcje i nie sprawić, że będziesz wyglądała mniej korzystniej. Dobierz do kurtki obcisłe lub proste spodnie. Kurtka parka dobrze wygląda w połączeniu z innym trendem – combat boots, które również mają militarny charakter. Jednakże równie dobrze wygląda ze sneakersami, a nawet kozakami. A Wy macie swoją ulubioną parkę? Jaki jest Wasz patent na stylizacje z jej użyciem?