Kiedy byłam mała, moja mama miała podobny model torebki. Nie była wprawdzie od projektanta, ale podobała mi się jako dziecku. Zastanawiałam się jednak… dlaczego jest taka mała? I czemu nie odda jej mi, skoro bardziej przypomina moje rozmiary? Cóż, kilka lat później kręciłam głową, widząc ją głęboko schowaną w szafie. Dzisiaj moda na torebki w stylu Baguette Fendi wraca. A podobne na pewno znajdziesz w second handzie.

Patrząc na model of Fendi widzę Carrie z “Seksu w Wielkim Mieście”, jak radośnie podskakuje na szpilkach od Manolo, niosąc w ręku małą torebkę. Jeszcze niedawno bardzo lekceważyłam to, jak bardzo ten serial wpływa na dzisiejszą modę i jak trendy, które lansowała Sarah Jessica Parker wracają. Tak jak małe torebki z lat ‘90.

ZOBACZ TEŻ: 8 RZECZY, KTÓRE NA WIOSNĘ BĘDZIESZ WIDYWAĆ U WSZYSTKICH FASHIONISTEK NA ŚWIECIE

Wiem, co powiecie. Obciachowa trochę. I ciężko się z tym nie zgodzić. Jednak łatwo się przekonasz, że wszystko jest kwestią perspektywy.

Influencerki na instagramie wyprzedzają się w nowych stylizacjach z tą torebką. Poważnie. I oczywiście wygląda ona niesamowicie… naturalnie. Zarówno w zestawieniu z sukienką, jak i jeansami. Jakby nigdy nie odeszła do lamusa. Jakby kobiety od stuleci nosiły te małe torebki na ramieniu, mimo, że nie jest to ani praktyczne, ani wygodne.

Ale czego się nie robi dla mody, prawda?

To, co jednak najbardziej mnie cieszy, to fakt, że wiele kobiet wyciąga te torebki z szaf Mam, zamiast kupować nowe. Coraz bardziej świadome zanieczyszczenia naszej planety szukamy lepszego sposobu na szybką modę. Możesz też jej spokojnie poszukać podobnej z drugiej ręki na aukcjach, wystarczy, że wpiszesz Baquette Fendi. Jest też ich całkiem sporo w sklepach z modą vintage w cenie poniżej 300 złotych.

ZOBACZ TEŻ: STYL KSIĘŻNEJ DIANY WPISUJE SIĘ WE WSZYSTKIE PRZEWIDYWANIA TRENDÓW MODOWYCH

Moda nie wyklucza dbałości o ekologię. Jesteś ciekawa, co jeszcze w tym roku wróci do mody? To tak jak my! 2019, czekamy!