Każda idealna wiosenna stylizacja wymaga odpowiedniego wykończenia. Rolę tę może spełniać nie tylko modny dodatek, jak buty czy torebka, ale też coś dużo bardziej dyskretnego. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się manicure, modne paznokcie w najróżniejszych wydaniach!

ZOBACZ TEŻ: Bordo i fiolet – Noworoczna manicure’owa propozycja z Instagrama od Sally Hansen

Nie da się ukryć – on także podlega następującym sezon po sezonie zmianom. Manicure’owe trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, choć równocześnie nie brak w nich miejsca na sprawdzoną klasykę – zarówno w postaci formy, jak i koloru.

Styliści Sally Hansen sięgnęli w swoich najnowszych propozycjach po inspiracje rodem m.in. z wybiegów pokazów tygodni mody i trendów urodowych.

O poszukiwaniu pomysłów na kolorowe paznokcie na wiosnę, a także wykorzystaniu kolorów i wzorów w tworzeniu swoich propozycji opowiedziała też Madeline Poole (@mpnails) – ambasadorka marki.

Obserwowane na wybiegach i ulicach trendy zamieniłam w 6 looków, które tworzą 3 grupy niesamowitych kolorów: BARWY LAT 80. inspirowane jaskrawością różowej gumy do żucia, turkusu i limonkowej zieleni, odcienie WANILII, wiele odsłon CZERWIENI – zdradziła.

style="overflow:hidden;">

ZOBACZ TEŻ: 100 lat trendów w manikiurze w krótkim filmie

Jak prezentują się przygotowane przez nią propozycje? Zobaczcie!

Madeline do stworzenia poszczególnych propozycji używała oczywiście lakierów Sally Hansen, a szczególnie tych z linii Complete Salon Manicure. Dzięki wyjątkowo szerokiej gamie kolorów, którą w niej znajdziecie, idealne dobranie odpowiednich odcieni nie będzie tu najmniejszym problemem.

Wzór: Koła

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017

Wzór ten nie tylko idealnie pasuje do kształtu płytki, ale jest też niezwykle łatwy do wykonania. Jeśli zdecydujecie się na jego stworzenie, najpierw „zamarkujcie” kształt kółek małymi kropeczkami. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wzór na każdym paznokciu
będzie miał tą samą wielkość.

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017

Letni trend: Rumiane paznokcie

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017

Ten pochodzący z Tajwanu trend robi właśnie furorę w całej Azji. Jego motywem przewodnim jest rumiany akcent na każdym z paznokci. Mają wyglądać jak policzki pomalowane różem.

Jak stworzyć taki efekt? Przy pomocy lakierów Sally Hansen z serii CSM nie będzie to problem. Najlepiej sprawdzą się do tego kolory Get Juiced i Shall We Dance.

Bazą looku powinien być delikatny odcień Shall We Dance. Z kolei rolę rumieńca pełni roztarta od środkowej części paznokcia kropla Get Juiced.

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017

Dodatkowo Madeline przygotowała 4 manicure’owe propozycje w zdecydowanie mniej klasycznym wydaniu. Motywem przewodnim są tu m.in. mocne kolory w stylu lat 80., a także ciekawie prezentująca się mieszanka wzorów. Także i w tym przypadku odtwarzania tych propozycji sprawdzą się lakiery marki z linii CSM.

Wzór: Negative Space

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017

Do stworzenia tego wzoru będziecie mogły wykorzystać np. delikatny odcień Shall We Dance. Wystarczy nanieść go na nieregularnie wytyczone wcześniej drobnymi kropeczkami pasy. Przyda się tu precyzja i cienki pędzelek.

Wzór: Jaskrawe Paski

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017
Do stworzenia tego looku potrzebne będą Wam 4-5 różnych odcieni lakierów do paznokci i cienki pędzelek. Aby efekt końcowy prezentował się najlepiej, dobrze jest dobrać kontrastujące ze sobą kolory. Ich nanoszenie powinno rozpocząć się od najjaśniejszych barw. Urozmaiceniem looku może być także zostawienie niektórych pasków niepomalowanych, tworząc modny efekt negative space.

Wzór: Inspiracja Pucci

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017
Idealną inspiracją do tworzenia manicure’owych wzorów są modowe akcenty z pokazów mody. Sally Hansen na wiosnę postawiło na motyw z kolekcji Pucci. Wzór przygotowany przez markę jest wyjątkowo łatwy do przygotowania. Wystarczy odrobina precyzji i fantazji!

Wzór: Jaskrawe kolory lat 80.

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017
Do stworzenia tego looku będą potrzebne Wam mocne, kontrastowe kolory. By stworzyć efekt gładkiego przechodzenia między nimi, użyjcie gąbeczki. Wystarczy, że nałożycie na nią odcień łączący pozostałe i kilka razy przyłożycie ją do płytki paznokcia.

Ten manicure od Sally Hansen będzie hitem wiosną 2017