Słyszałaś o porannych mdłościach? Zastanawiałaś się, dlaczego nazywa się je porannymi, skoro kobiety w ciąży wymiotują o każdej porze dnia?! To samo dotyczy wypadania włosów po porodzie. Aby w przyszłości nie spanikować i cieszyć się szczęśliwymi chwilami macierzyństwa koniecznie obejrzyj ten film

Kobiety w ciąży promienieją. Ich cera jest rozświetlona, piersi stają się naturalnie większe, a włosy rosną w olśniewającym tempie. W dodatku dwa razy gęstsze i lśniące. Kiedy na świecie pojawia się dziecko, włosy podążają za nim. Co to znaczy? Wypadają w zatrważających ilościach… Kępki włosów płynących do odpływu to nie efekt stresu, ani złej diety.

ZOBACZ TEŻ: PRZERAŻA CIĘ NADMIERNE WYPADANIE WŁOSÓW? BĘDZIESZ ZASKOCZONA, DLACZEGO WYPADAJĄ!

To cudowne zjawisko znane jako telogen effluvium, to nadmierne wypadanie włosów występujące od jednego do pięciu miesięcy po ciąży. Wpływa na od 40 do 50 procent wszystkich kobiet. Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków jest wypadanie jest tymczasowe.

Większość włosów w fazie ciąży przestaje wypadać. To dlatego kobietom wydaje się, że wydarzył się cud, a one stały się Roszpunkami. Nie należy wpadać w depresję z powodu nadmiernego wypadania włosów po ciąży. Większość kobiet zauważa ponowny wzrost silnych, zdrowych włosów w okresie do 6 miesięcy po urodzeniu dziecka.

ZOBACZ TEŻ: WYPADANIE WŁOSÓW – CO ZROBIĆ?

Tego naturalnego procesu niestety nie da się zatrzymać, dlatego styliści fryzur z salonu Intrepid Studio Salon postanowili opublikować film, który w mgnieniu oka stał się viralem. Ma uświadamiać kobiety, że to, co dzieje się z ich organizmem nie zagraża ich zdrowiu lub życiu i nie ma nic wspólnego z nieodpowiednią pielęgnacją włosów. To po prostu naturalne…