W ubiegłym tygodniu radośnie pomachałyśmy na pożegnanie kurtkom puchowym i grubym swetrom. Mimo to koniec tygodnia zamykamy, patrząc przez okno z niedowierzaniem i delikatną nieufnością. Na szczęście istnieje odpowiedni kompromis modowy, który idealnie współgra z okresem przejściowy. Zamieńcie się w słuch, ponieważ zaraz porozmawiamy o tych ślicznych kardiganach, które w masowych ilościach napierają na instagram.

Zgadza się, dzianina zapinana na guziki, dociera do nawet najbardziej zaśniedziałych radarów modowych. Oczywiście nie wyrzucamy na oślep żadnego starego kardiganu, ponieważ w tym sezonie chodzi bardziej o techniki stylizacji.

Kardigany i swetry: przegląd sieciówek H&M, Stradivarius, Medicine, Sinsay

Jak stylizować kardigan?

Kardigan w kształcie klepsydry jest po prostu sprytną techniką zapinania sweterka na odpowiednie guziki. Ta sztuczka stylizacyjna wymaga niewiele więcej niż dwa/cztery zapięcia między klatką piersiową a talią. Reszta powinna pozostać szeroko i wyjątkowo odpięta. Taki układ tworzy właśnie kształt wspomnianej klepsydry oraz bardzo ciekawą stylizację wiosenną. W połączeniu z klasycznymi dżinsami lub dzianinowymi spodniami do kompletu kardigan będzie prezentował się wprost bajecznie.

Jej krągłości zachwycają i mężczyzn, i kobiety. Mówią, że to nowy ideał piękna