Osobiście kocham Zarę. I wydaje mi się, że nie jestem w mniejszości. Wiele osób omija sklepy hiszpańskiej sieciówki z powodu męskich krojów w damskich kolekcjach, zaniżonych rozmiarówek czy często średniej jakości materiałów. Zarę albo się kocha, albo się nienawidzi. Jednak w związku z moim ogromnym sentymentem do marki, postanowiłam przypomnieć sobie kultowe przedmioty, które sprzedawała Zara i które Ty też na pewno pamiętasz. Jest też duża szansa, że nadal je widujesz.

ZOBACZ TEŻ: SWETRY Z ZARY, KTÓRE MOŻESZ CZĘSTO WIDYWAĆ NA INSTAGRAMIE. SĄ W ŚWIETNYCH CENACH

CZERWONY SZALIK W KRATĘ

Miały go dosłownie wszystkie dziewczyny w zimie 2014 roku. Gdzie się nie obejrzałam widziałam je szczelnie owinięte tym szalem, który w biurze i na uczelni zamieniał się w kocyk, chroniący przed chłodem wdzierającym się do pomieszczenia. Uwielbiałam ten trend!

WIOSENNY PŁASZCZYK KTÓRY NOSIŁY MILIONY

Jeden z najlepiej sprzedających się płaszczy w historii hiszpańskiej marki widywaliśmy wszędzie na wiosnę 2016 roku. Zatrzęsienie tego modelu w niebiesko biały wzór prawdopodobnie zawdzięczaliśmy niskiej cenie i stosunkowo dobremu gatunkowi wykonania. Ciekawe, czy pojawią się ponownie na wiosnę?

PŁASZCZE ZE SKÓRZANYMI RĘKAWAMI

Nie udało mi się niestety znaleźć wersji zielonej z czarnymi rękawami, jednak doskonale pamiętam, że był to szalenie popularny model. Inne marki próbowały nadążać za tym fenomenem… ale było już za późno, bo skórzane rękawy już rok później były bardzo passe.

ZOBACZ TEŻ: Przymierzyła sukienkę w Zarze i wpadła w szał. „Właśnie dlatego kobiety są tak zakompleksione”

PASTELOWE GARNITURY

Z nieoficjalnych informacji od marki wynika, że garnitury znikały tak szybko, jak tylko się pojawiały na półkach. Wiele z nich widzimy na zdjęciach z Fashion Weeków z 2018 roku. Ciekawe, czy trend przetrwa do nadchodzącej wiosny?

ZIELONE PARKI

Kolejny trend, którego fala zalała nas w okolicach 2012 roku. Najlepiej nosiły się rozsunięte do połowy biustu, pod spodem biały t-shirt a na oczach czarne Wayfarery od RayBan. Topowa stylóweczka na tamten okres.

Które z tych trendów najbardziej zapadły Wam w pamięci? A może pamiętacie inne, równie kultowe ubrania z hiszpańskiej sieciówki?