Sukienki z piór są synonimem przepychu lat dwudziestych i najlepiej nadają się na uroczyste lub oficjalne okazje. Są też mniej oczekiwaną stylizacją na Boże Narodzenie i Nowy Rok niż klasyczne aksamitne sukienki lub te z błyszczącego materiału. Sukienka z piór doda bogactwa każdemu pomieszczeniu, do którego wejdziesz, a my wiemy, jak je stylizować i gdzie zrobić najlepsze zakupy na rynku.

Jeśli masz ochotę na luksusową sukienkę z piór na nadchodzący sezon imprezowy, zwróć uwagę na te genialne stylizacje celebrytów (tak, od nich też można się czegoś nauczyć). Do uzupełnienia sukienki z piórami wybieraj minimalistyczne akcesoria. Dobierz srebrne buty i biżuterię, a nawet przezroczyste lub białe szpilki. Jeśli kolor sukienki pochodzi z palety zachodzącego słońca (różowa, żółta, pomarańczowa), możesz wypróbować dodatki w kolorze bladego złota lub czerni, w zależności od tego, co pasuje do odcienia Twojej skóry.

Sukienki na jesień. 20 modeli, które urzekają od pierwszego wejrzenia

Wybierając tego typu sukienki, celebrytki zaczesują włosy do tyłu lub stylizują je w koczki. Zawsze stosuj bardzo minimalistyczny makijaż i akcesoria, aby zrównoważyć krzykliwość sukienki. Teraz najtrudniejsza część. Większość piór używanych w przemyśle modowym jest nieetyczna; dotyczy to również innych materiałów pochodzenia zwierzęcego, takich jak skóra, jedwab, kaszmir i alpaka. Kupując sukienkę z piór lub element garderoby z piórami, sugerujemy poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, skąd pochodzą pióra. W naszym poradniku zakupowym uwzględniamy brytyjską markę Natalie & Alanna, która wykorzystuje etyczne pióra „marabuta”, które są produktem ubocznym przemysłu drobiowego.

Choć poliester jest jeszcze gorszy dla środowiska niż pióra zwierzęce pozyskiwane w sposób zrównoważony, marki handlowe, takie jak ASOS, używają syntetycznych piór poliestrowych do swoich niedrogich sukienek z piór. Marka projektantów 16Arlington ma jedne z najładniejszych ubrań z piór na rynku, ale wykorzystuje w 100% pióra strusie i nie oferuje dużej przejrzystości łańcucha dostaw na swojej stronie internetowej. Taller Malmo i Andrew Gn wymieniają natomiast RPA jako źródło strusich piór. Inne marki Andreeva i Nadine Merabi nie podają żadnych informacji o tym, jakiego rodzaju piór używają ani skąd pochodzą.
Przed tobą 10 pomysłów na stylizację sukienki z piórami.

Willa Justyny Steczkowskiej: Szalone meble, dywany ze skóry, bajkowy ogród

Sonda

paznokcie na jesień

Jaki kształt paznokci lubisz?