Po tym, co wydawało się nigdy nie skończyć (tak mowa o izolacji społecznej), sezon imprezowy w wielu z nas rozpalił krawiecki apetyt. Na horyzoncie stylu pojawiło się poczucie lekkości i frywolności. Odnotowuje się je w prawie każdym raporcie o trendach sezonowych na jesień/zimę 2021.

Sukienki Nensi Dojaka

Podczas London Fashion Week projektantka Nensi Dojaka zaprezentowała swój debiutancki solowy pokaz na wybiegu. Kobieta oficjalnie uruchomiła markę w 2017 roku, kiedy kończyła studia w London College of Fashion. W lutym 2020 roku, czyli zaraz przed rozpoczęciem pandemii, pojawiła się na Fashion Week pod parasolem Fashion East – inkubatora talentów non-profit, który odkrywa i prezentuje wschodzących projektantów mody. Marka Nensi znalazła się w centrum uwagi dopiero w sierpniu, kiedy Bella Hadid założyła jej stylizację z kolekcji AW20 na rozdanie nagród VMA.

Sukienki na jesień. 20 modeli, które urzekają od pierwszego wejrzenia

Szybko ugruntowała swój status nowej wytwórczyni „It”. Nensi w ciągu następnych miesięcy szybko zyskała znanych fanów, takich jak Emily Ratajkowski, Sophie Turner i Dua Lipę. Gwiazdy zakochały się w jej seksownej estetyce. Od tego czasu absolwentka London College of Fashion i Central Saint Martins zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży wśród imponującej grupy światowych pretendentów – Nagrodę LVMH.

W tym tygodniu została również uznana za przełomową markę roku przez globalną platformę wyszukiwania mody Lyst , która wcześniej wymieniła czarną asymetryczną mini sukienkę Nensi wśród dziesięciu najgorętszych damskich produktów. Sama ta pozycja zdobywała więcej niż 7000 „wyszukań” miesięcznie w 2021 r.

Gigi Hadid ma nową fryzurę? Modelka wygląda obłędnie!