Pierścionek zaręczynowy to bardzo ważny wybór. Będzie towarzyszyć nam przez całe życie, dlatego tak ważne jest, aby był odpowiednio dobrany. Idealny pierścionek zaręczynowy nie istnieje, ponieważ każda z nas jest inna i każda nazwie „ideałem” coś innego. W ostatnim czasie jednak na popularności zyskuje nowy trend, który sprawia, że tego typu biżuteria staje się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Top z guziczkami z bawełny organicznej. Przepiękny model z stylu vintage, który pokochasz!

Zaręczyny

Może się wydawać, ze 2020 rok był rokiem destrukcyjnym dla par. Wiele związków nie przetrwało okresu izolacji, jednakże równie dużo wyszło z tego czasu obronną ręką. Jednakże niektóre z badań, takie jak ankieta brytyjskiej organizacji Relate, pokazują, że ponad 61 procent pytanych osób stwierdziło, że właśnie podczas lockdownu zdało sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w ich życiu odgrywa związek. Chociaż spadła liczba ślubów, to szacuje się, że wzrosła liczba zaręczyn. A wśród nich coraz popularniejszy trend, który pozwala wybrać idealny pierścionek zaręczynowy dla wybranki – moda vintage.

Trendy vintage na 2021 rok, które pokochasz! Nie znajdziesz ich w sieciówkach, tylko second handach

Idealny pierścionek zaręczynowy? Vintage!

Pierścionki vintage mają wyjątkową historię. Coraz modniejsze staje się przekazywanie pierścionka zaręczynowego z pokolenia na pokolenie lub odwiedzanie sklepów z używaną biżuterią. Zachwyca nas design tego typu biżuterii – unikatowy, starodawny charakter. Niepowtarzalność, ponieważ większość tego typu pierścionków pamięta zamierzchłe lata. Taka biżuteria bardzo często jest jedyna w swoim rodzaju. Ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę z tego, że nie muszą zadowalać się prostą, współczesną biżuterią, a mogą szukać czegoś wyjątkowego, misternie wykonanego. Pierścionek zaręczynowy nie powinien być wybierany na podstawie chwilowej mody lub fascynacji. To inwestycja, która będzie z nami przez całe życie i być może trafi w ręce naszych potomków. Moda na pierścionki vintage idealnie wpisuje się w coraz popularniejszy ekologiczny styl życia. Wybór używanej biżuterii daje jej drugą szansę. Znów będzie mogła cieszyć oko i sprawiać przyjemność.