Kończący się rok był pełen zaskoczeń także w świecie mody. Cześć z nich zgotowały branży modelki, które pojawiały się w kampaniach, na okładkach i wybiegach. Na pewno jedną z ich grona była Kendall Jenner – ale tym razem nie zajęła ona miejsca w rankingu, który mamy dla Was dzisiaj.

ZOBACZ TEŻ: Wojna XL: czy duże naprawdę jest piękne?

Postanowiłyśmy przypomnieć Wam modelki, które w tym roku najbardziej zapisały się na kartach branży modowej. Kryterium nie była tu jedynie ich uroda, ale przede wszystkim ogromny potencjał wyjątkowości, wyróżniający je na tle pozostałych dziewczyn.

Te modelki zmieniły modę w 2014 roku! (FOTO)A kto znalazł się w zestawieniu Najbardziej Charakterystycznych Modelek 2014?

Nie zabrakło tu przedstawicielek modelek plus size. Miejsca te zajęły Ashley Graham i Candice Huffine. Przypomnijmy, że każda z nich zapisała się wyjątkowymi sesjami, szczególnie Candice, która została pierwszą modelką o bardziej kobiecych kształtach, uwiecznioną na kartach kalendarza Pirelli 2015.

W naszym rankingu znalazły się także modelki, które z niepełnosprawności bądź specyficznych cech wyglądu uczyniły swoje największe atuty. Mowa tu oczywiście o cierpiącej na bielactwo Chantelle Winnie, poruszającej się na wózku Jillian Mercado i Melanie Gaydos.

Dużo zamieszania w branży zrobił także Andriej Pejić, a dokładniej od kilku miesięcy Andrieja. Przypomnijmy, że był to jeden z bardziej popularnych modeli światowej sławy o androgynicznej urodzie, który w tym roku ujawnił także swój transgenderyzm. To właśnie do Andriei porównywany był uczestnik Top Model 4, Mateusz Maga.

Muzułmanka z odkrytymi piersiami gwiazdą kampanii

Ten rok należał także do modelek o dojrzałej urodzie i wieku. Tu przykładami są 82-letnia Carmen Dell’Orefice i 62-letnia Jackie O’Shaughnessy. Przypomnijmy, że druga z pań wzięła nawet udział na początku roku w kampanii bielizny American Apparel!

Przypomnijmy sobie wszystkie z nich jeszcze raz!

Laying down on the job.. Shooting my next #spring2015 lingerie commercial! #AshleyGraham x @AdditionElle #sexystateofmind #beautybeyondsize

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika A S H L E Y ✨ G R A H A M (@theashleygraham)

Wake wakey

A photo posted by Andreja Pejic (@andrejapejic) on

#longwaytoparadise

A photo posted by Andreja Pejic (@andrejapejic) on

I hope Santa was very generous you to and yours! God bless and be safe 💋🍷 #ChantelleWinnie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Chantelle Brown-Young (@winnieharlow)

@alwaysstayreal amazing edit🙏 ✨🌟💫

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Chantelle Brown-Young (@winnieharlow)

My „satan not today” face when your waiting for a friend and they are clearly lying about how far they are. 🔪ZZONNTT. ZO. IT. 😂

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jillian Mercado (@jilly_peppa)

model diaries: sunday feels. wetheurban.com/magazine to see more photos of my first cover shoot. #bts wearing @diesel

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jillian Mercado (@jilly_peppa)

Hahaha @ashleyrosecouture xoxo bts shoot with @kjerzykphoto at #easternstatepenitentiary MUA @sstrazzere <3 #melaniegaydos #bts #behindthescenes

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Melanie Gaydos (@melaniegaydos)

Love this shoot with @neonmusic666 for #trivialcouture #xoxo #melaniegaydos #nyc

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Melanie Gaydos (@melaniegaydos)

Te modelki zmieniły modę w 2014 roku! (FOTO)

Te modelki zmieniły modę w 2014 roku! (FOTO)
Jackie O’Shaughnessy