Każda z nas ma swój ulubiony zestaw kosmetyków kompletowany przez lata metodą prób i błędów. Na pewno pod wieloma względami różnią się one, jednak jest grupa produktów, których używała bądź używa znaczna część z nas.

Zaliczyć do niej na pewno możemy krem Nivea. Znajdziemy go chyba w większości polskich domów. Charakterystyczne niebieskie opakowanie zawiera miksturę, którą stosujemy niezależnie od naszej płci i wieku. Kochamy go za jego uniwersalność.

Mydło siarkowe także jest jednym z kosmetycznych specyfików, które mogły przewinąć się przez nasze kosmetyczne kolekcje. Pomagało na wypryski i przetłuszczającą się cerę dzięki swojemu antybakteryjnemu działaniu. Łagodziło objawy trądziku i wszelkiej maści podrażnienia.

Olejek rycynowy także możemy zaliczyć do grupy najpopularniejszych i często stosowanych specyfików. Nie będzie dużą przesadą stwierdzenie, że jest on dobry na wszystko. Włosy, cera, rzęsy – ma on wszechstronne zastosowanie. Nawilża, wzmacnia, odżywia.

Tender Care Oriflame – sama nazwa może mówić nam niewiele, ale gdy usłyszymy mały, różowy kremik z Oriflame, każda wie, o jaki kosmetyk chodzi. Uniwersalna mikstura i szeroki wachlarz jego zastosowań czynią go jednym z bardziej rozpoznawalnych produktów. Koi podrażnioną skórę, wygładza ją i przywraca jej zdrowy wygląd.

Poison – która z nas nie zna tej nazwy, zapachu, buteleczki… Są one z pewnością jednymi z bardziej rozpoznawalnych perfum i równocześnie godnym konkurentem dla Chanel No. 5. Na rynku zapach od Diora dostępny jest od 1985 roku i bezwzględnie nadal jest hitem.

Oliwka Bambino – chyba nie trzeba tłumaczyć nikomu, czym jest ten produkt. Stosowana od lat i nie tylko przez mamy na skórę ich maluchów, ale i przez rzeszę fanek w każdym wieku. Nie poddaje się krytyce – to co, że zawiera parabeny, jest i zawsze będzie produktem, który towarzyszy nam od lat.

Jakie jeszcze produkty zasługują Waszym zdaniem na miano kultowych, znanych przez wszystkich?

Te kosmetyki zna każda z nas (FOTO)

Te kosmetyki zna każda z nas (FOTO)

Te kosmetyki zna każda z nas (FOTO)

Te kosmetyki zna każda z nas (FOTO)

Te kosmetyki zna każda z nas (FOTO)

Te kosmetyki zna każda z nas (FOTO)