Kiedy już wreszcie decydujemy się zamienić swoje wieczorne plany i zamiast kolejnego odcinka ulubionego serialu, wybieramy siłownię chcemy, by nagrodą za to poświęcenie był płaski brzuch i pięknie zarysowane mięśnie, a nie plamy potu na naszych ubraniach.

ZOBACZ TEŻ: DZIĘKI TYM SZTUCZKOM TWÓJ KOREKTOR UTRZYMA SIĘ PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Zobacz co zrobić, by zminimalizować proces pocenia się skóry:

I chociaż nikt nie lubi błyszczącego czoła i mokrych ubrań, to pot niekoniecznie jest szkodliwy dla naszej skóry. Trenerka fitness Diana Booty, tłumaczy Pocenie się świetnie usuwa zanieczyszczenia, otwiera pory i przynosi świeżo dotlenioną krew oraz odżywia komórki skóry.

Dlatego warto jest zacząć chodzić na siłownię – nie tylko ze względu na nasza figurę – nasza skóra może wtedy odetchnąć i naprawdę czerpać z tego wiele korzyści.

ZOBACZ TEŻ: KROSTKI PO DEPILACJI? LEPIEJ PRZECZYTAJ CO OZNACZAJĄ

Pocenie się może powodować powstawanie pryszczy, jednak dzieje się tak głównie pod wpływem trzech czynników, którymi są: makijaż, nieodpowiednie ubranie i tarcie.

Pot jest nieunikniony, bez względu na to czy ćwiczysz w siłowni, czy wbiegasz na 10 piętro po schodach. Aby minimalizować jego wpływ, usuń wszystkie spocone ubrania, gdy tylko wejdziesz do domu.

Gdy wilgoć będzie miała styczność ze skórą, mogą pojawić się plamy lub wysypki skórne. Po wysiłku fizycznym staraj się brać prysznic tak szybko jak tylko to możliwe lub przynajmniej umyj twarz – uzyj do tego zimnej wody, aby zamknąć pory.

Co Wy na to?