Adidas jest niemieckim gigantem branży obuwniczej. Od lat stara się udowodnić, że temat ekologii jest niezwykle ważny. Początkowo stworzył buty, które częściowo były wytwarzane z plastiku wyłowionego z oceanu, a teraz poszedł krok dalej. To pierwszy w historii model, który w 100% możesz zrecyklingować. Jak wyglądają buty nadające się do recyklingu?

Czy codzienne noszenie stanika sportowego jest dobre dla piersi i zdrowia? Oto werdykt ekspertów

Buty nadające się do recyklingu

Ekologiczne adidasy są częścią nowej usługi marki Adidas – Made To Be Remade. Ultraboost, bo tak nazywa się nowy innowacyjny model, został specjalnie zaprojektowany i skonstruowany z przetworzonych materiałów bez barwników oraz… kleju. Producent zadeklarował, że po zużyciu but trafi do firmy, gdzie zostanie wyczyszczony, zmielony i przekształcony w plastik, który znów będzie mógł być wykorzystany do zrobienia kolejnej pary butów. W ten sposób żaden element nie trafi na wysypisko i wszystko zyska nowe życie. Jak zużyta para butów ma trafić do producenta? Marka znalazła na to rozwiązanie!

Uwielbiane przez Polki ubrania sportowe w Pepco! Wiemy, kiedy znajdą się w sprzedaży

Pierwszy taki but na świecie

Premierowe buty należą do serii FUTURECRAFT Loop i zostały wyposażone w unikalny kod QR. Gdy go zeskanujesz i użyjesz swojego konta Adidas, będziesz mógł odesłać zużytą parę. W zamian otrzymasz nową parę, która będzie wykonana z tego samego materiału. Kupujesz buty, zużywasz je, odsyłasz i otrzymujesz nową parę. Poza ekologią, te buty są niesamowicie wygodne – w podeszwie mają umieszczoną piankę Boost, która jest gwarancją sprężystości i odpowiedniej amortyzacji. Sneakersy miały premierę w nocy z 22 na 23 kwietnia i… wyprzedały się w pięć minut! Buty nadające się do recyklingu wzbudziły ogromne zainteresowanie. Jeśli chcielibyście je wypróbować, istnieje możliwość, że wkrótce znów pojawi się kolejna partia. To może być przełom w produkcji obuwia, które byłoby w stu procentach wykonane w myśl idei zero waste.

Buty nadające się do recyklingu źródło: Adidas

Sonda

Buty nadające się do recyklingu

Podoba Ci się najnowszy model Adidasów?