Katie Couric z amerykańskiej edycji Glamour przeprowadziła wywiad z jedną z najciekawszych nastolatek w przemyśle modowym – Tavi Gevinson.

14-latka, którą świat poznał dzięki blogowi The Style Rookie ma bardzo dojrzałe poglądy na przemysł mody i życie w tym świecie.

Oto niektóre z jej przemyśleń: Kiedyś lubiłam po prostu wygodę. Potem znudziła mi się ona i teraz moją „strefą bezpieczeństwa” jest odwrotne uczucie – lubię to, co niedostosowane, grę z warstwami i dobieranie biżuterii. To jest w porządku, bo czuję się bardziej sobą. Zawsze lubiłam kreatywność.[…] Moda pomaga mi być bardziej sobą lub też, w teatralny sposób, być kimś innym.

Na początku to [wejście w przemysł modowy] było trochę straszne, bo jestem wielką fanką tych wszystkich ludzi. Potem zrozumiałam, że oni chcą, aby rzeczy miały określony porządek. Im więcej nauczyłam się o problemach związanych z tym rodzajem elitarności, sposobami, w jak tłamsi kreatywność ludzi, tym szczęśliwsza jestem, że nigdy mnie to nie przytłoczyło i nie spowodowało poczucia, że nie mam tu swojego miejsca.

W odpowiedzi na to, czy jako 14-latka nie czuje się źle z powodu krytki, Tavi powiedziała: Cóż, całkowicie rozumiem frustrację, jeżeli pracujesz przez tak długi czas a potem ten cały Internet pojawia się i mnóstwo ludzi ma takie same możliwości, jakich ty pragniesz. Ale jest różnica między odczuwaniem emocji, a działaniem pod ich wpływem.

Myślę, że każdy chce być słyszanym, a najprostszy sposób to siać nienawiść. Ale nie wiesz, kto jest po drugiej stronie klawiatury i czy narzeka na dany temat czy tak naprawdę chodzi mu o coś innego.

Natomiast, gdyby Tavi przejęła kierownictwo nad Glamour, wprowadziłaby pewną zmianę: Ciężko znaleźć dobry magazyn dla kobiet i lubię Glamour za to, że bardziej chodzi w nim o to, czego chcą kobiety, a nie czego chcą ich mężczyźni.

Nie wiem jeszcze, co to znaczy być kobietą, więc nie mam doświadczenia w tej kwestii, ale myślę, że mogłoby to być intetresujące, gdyby w magazynie było trochę „babcinego” stylu. Dla kobiet byłoby łatwiej móc poczuć się atrakcyjną bez konwencjonalnego stroju uznawanego za seksowny. Zamiast rozmyślać nad idealnie dopasowanym strojem, mogłby zastanowić się nad tym, który uważają za zabawny.

Cały wywiad znajdziecie pod tym linkiem.

Co myślicie o odpowiedziach Tavi Gevinson?