Wszyscy wzajemnie przestrzegają się przed zrobieniem tatuażu. Straszą, że to na zawsze, że na pomarszczonej skórze będzie nieodpowiednio wyglądać czy że może to się skończyć chorobami skóry. Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, jednak uważamy, że wybór tatuażysty jest tak samo istotny jak miejsce czy wzór. Dzisiaj można znaleźć naprawdę utalentowanych ludzi w studiach tatuażu oraz… tych trochę mniej. Jak Helen Fernandes, która rysuje jakby miała kilka lat. I właśnie za to ludzie kochają jej projekty!

ZOBACZ TEŻ: OTO NAJMODNIEJSZY I SUPER SEKSOWNY TREND NA TATUAŻE. TO PRAWDZIWY HIT W SIECI!

Brazylijka od trzech lat prowadzi własne studio tatuażu. Efekty jej pracy można zobaczyć na instagramie pod nickiem Malfeitona. Obecnie śledzi ją prawie 60 tysięcy ludzi, którzy chętnie zapisują się na tatuaż, mimo, że wcześniej nawet o nim nie myśleli. Wszystko przez nietypową kreskę i ogromną wyobraźnię.

Kobieta zapewnia, że rysowała od zawsze. Tylko nigdy nie tak, jak tego od niej oczekiwano. Biorąc kredkę do ręki przelewała na papier swoją wersję rzeczywistości, co sprawiało jej dużo radości i satysfakcji. Co ciekawe, Fernandes jest z wykształcenia inżynierem i ma pracę na etacie. Po godzinach pracuje jako ilustrator, prowadzi wykłady dla ludzi zainteresowanych odnalezieniem swojego stylu w rysowaniu oraz tatuuje.

Zawsze rysowałam rzeczy, które są zabawne, słodkie, nierealistyczne i nie są zgodne z technicznymi zasadami rzemiosła. Moje rysunki były już na kubkach, torbach, koszulkach i w komiksach, a nawet na ulotkach na koncerty, masowe imprezy i inne wydarzenia.

Najbardziej cieszy ją jednak przenoszenie spersonalizowanego rysunku na skórę. Wielu jej znajomych najpierw prosiło ją o narysowanie ich wymarzonej postaci bądź scenki, po czym chcieli by to właśnie ona im to wytatuowała. Śmieje się, że słowo malfeitona w języku portugalskim oznacza “źle zrobione”, więc jej potencjalni klienci od początku wiedzą, w co się pakują.

ZOBACZ TEŻ: Chcesz usunąć tatuaż, ale boisz się blizn? Powstała nowa metoda

Sądzę, że ludzie doceniają mój styl ze względu na to, że to jest jednocześnie słodkie i zabawne. Ale nie tylko. Uważam, że tatuaż jest czymś bardzo osobistym i staram się, by całe moje doświadczenie pomogło ludziom nosić na skórze coś przyjemnego do końca życia.

Zobaczcie jej projekty. Słodkie?