Twórcy serialu „The Crown” mieli ogromne wyzwanie. W czwartym sezonie popularnego serialu będzie mieć miejsce jeden z najbardziej rozpoznawalnych ślubów w historii – ślub księżnej Diany. To moment, na który wielu fanów serii czekało. Królewski ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń czwartego sezonu. Suknia ślubna księżnej Diany zawsze budziła zachwyt!

Personalizowane zaproszenia ślubne: najpiękniejsze wzory na jesień

Suknia ślubna księżnej Diany

W katedrze świętego Pawła 29 lipca 1981 odbył się jeden z największych ślubów w historii. Wówczas Lady Diana Spencer została żoną księcia Karola. Mogłaś nie wiedzieć, ale jej suknia ślubna przed ceremonią uważana była za jeden z najpilniej strzeżonych sekretów w historii mody. Jej wyglądu nie mógł przed ceremonią poznać absolutnie nikt. Tysiące osób na całym świecie zastanawiały się, jak tego wyjątkowego dnia będzie prezentować się uwielbiana przez wielu Lady D. To był wyjątkowy projekt!

Fakty o sukni

Prawdziwa suknia była wyszyta 10000 perłami, cekinami oraz koronką. Do stworzenia przepięknej kreacji w kolorze kości słoniowej użyto koronki, która niegdyś należała do królowej Marii. Projektantami odpowiedzialnymi za stworzenie sukni byli David i Elizabeth Emanuel. Małżeństwo musiało swoje dzieło utrzymywać w ścisłej tajemnicy. Suknia ślubna księżnej Diany została wyceniona na 115 000 dolarów! Suknia ślubna została uszyta z tak dużej ilości materiału, że z trudem mieściła się w powozie, którym księżna podjechała do katedry. Projektanci zawinęli materiał, przez co wygniótł się w podróży. Oczywiście para projektantów była przygotowana na tę ewentualność.

Suknia ślubna księżnej Diany pilnie strzeżoną tajemnicą

Małżeństwo projektantów dokładało wszelkich starań, aby nikt nie dowiedział się, jak wygląda oraz z jakich materiałów została przygotowana suknia ślubna Lady Diany. Projekty oraz próbki tkanin przechowywane były w specjalnie zainstalowanym sejfie, który 24/7 strzegła dwójka ochroniarzy. Na wypadek, gdyby ktoś zdradził tajemnicę, projektanci przygotowali drugą kreację. Na szczęście nie było potrzeby, aby korzystać z tego koła ratunkowego.

Suknia ślubna z sieciówki? Dzięki nowej kolekcji Mohito to możliwe. Przepiękna propozycja!

Serialowa suknia ślubna

Twórcy nie zdecydowali się na wierne odtworzenie sukni ślubnej księżnej Diany. Posłużyła im ona za inspirację. Na jej podstawie stworzyli podobny projekt, który łudząco przypominał historyczną stylizację. Jak Wam podoba się interpretacja serialowych twórców?