Przebierane imprezy zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Mowa oczywiście o popularności w Polsce, za granicą (a w szczególności w Stanach Zjednoczonych) już dawno stracili głowę dla Halloween. Jeżeli wybierasz się na przebieraną imprezę, mamy dla Ciebie kilka rad. Prezentowałyśmy Wam już tutoriale, a teraz…

ZOBACZ: UPIORNE HALLOWEEN Z MAC – ZOBACZCIE PROPOZYCJE NAJLEPSZYCH MAKIJAŻYSTÓW!

Ostatnio z agencją informacyjną Newseria Lifestyle miała okazję porozmawiać makijażystka Anna Ampulska. Okazuje się, że Polacy są coraz bardziej otwarci na Halloween.

Żeby móc „straszyć” na imprezie, wcale nie trzeba udać się do charakteryzatora. Przebierane przyjęcia to świetna okazja, żeby dać upust swojej kreatywności.

– Mamy różne środki do wykonywania takich charakteryzacji, mamy też dużo podpowiedzi w mediach takich jak np. YouTube, gdzie jest mnóstwo tutoriali, dzięki którym możemy wykonać taki makijaż bądź charakteryzację – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle makijażystka Anna Ampulska.

style="overflow:hidden;">Wystarczy blada cera, krwistoczerwone usta i ciemne oczy. Efekt wow można osiągnąć w kilka minut!

– Możemy wykorzystać sztuczną krew, którą można kupić przez internet bądź w sklepie z elementami charakteryzacyjnymi, i po prostu zaaplikować ją w okolicy np. ust, oczu. Możemy również kupić soczewki, które mogą imitować brak źrenicy bądź jakiś inny kolor – mówi Anna Ampulska.

style="overflow:hidden;">Najmodniejszy wygląd? Efekt twarzy kościotrupa, ciętych ran, pająków lub nietoperzy na twarzy, odpadającej skóry w stylu zombie.

– Do tego służą różne farbki, elementy charakteryzacyjne, które również możemy kupić przez internet i w sklepach charakteryzacyjnych – mówi Anna Ampulska.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZY MAKIJAŻ NA HALLOWEEN!

Macie już jakiś pomysł na charakteryzacje?

Needs more blood. #halloween #halloweenmakeup

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kate Lavery (@funwithfluoxetine)