Pełne i soczyste usta… która z nas nie chciałaby ich mieć! Nic nie wskazuje na to, by moda na wypełniacze wkrótce dobiegła końca. Na szczęście istnieją również inne sposoby, które sprawią, że Twoje usta będą wyglądały na pełniejsze i bardziej symetryczne – a najlepsze jest to, że wcale nie chodzi tu o wypełniacze.

ZOBACZ TEŻ: CO SIĘ STAŁO Z TWARZĄ ANI LEWANDOWSKIEJ?

Jeśli nie chcesz poświęcać się tak bardzo jak Kylie Jenner, by uzyskać efekt pełnych, soczystych ust, wypróbuj kilka sprawdzonych trików makijażowych.

Po pierwsze – złuszczaj usta przed nałożeniem szminki, by sprawić, że będą one idealnie gładkie. Możesz w tym celu użyć suchego ręcznika i kilka razy przetrzeć nim wargi lub po prostu wykorzystać szczoteczkę do zębów.

Jeżeli Twoje usta są przesuszone, nałóż na nie odrobinę balsamu, poczekaj aż wsiąknie i dopiero zacznij peeling.

Kolejną wskazówką jest zaaplikowanie odrobiny korektora wokół linii ust, aby zabezpieczyć kolor i perfekcyjnie pokryć krawędzie konturówką.

ZOBACZ TEŻ: OTO, JAK NAPRAWDĘ POWINNY WYGLĄDAĆ ZDJĘCIA Z #BEAUTY NA INSTAGRAMIE

Właśnie – zacznij stosować konturówkę. Pamiętaj, aby była ona tego samego koloru, co szminka.

Oczywiście możesz użyć jednego koloru szminki, ale jeśli chcesz nadać głębi i naprawdę sprawić, by usta wydały się większe – wybierz dwa kolory i pamiętaj, by jeden był odrobinę ciemniejszy.

Użyj ciemniejszego koloru na zewnętrznej linii warg, a jaśniejszy odcień zastosuj na środku, aby stworzyć delikatne ombre.

Nie ma żadnych konkretnych predyspozycji, co do wyboru koloru. Możesz użyć czerwieni, fioletu, pomarańczy , różu – dosłownie każdego koloru, w którym czujesz się dobrze.

Ostatni krok to połysk – makijażyści są zgodni co do tego, że delikatny błyszczyk nałożony na środku wargi sprawia, że usta wyglądają na pełne i soczyste.

Co Wy na to?