Charakterystyczna prążkowana tkanina dawniej była wykorzystywana jako materiał do produkcji roboczej odzieży. Dopiero w latach 50. sztruks pojawił się w pracowniach projektantów i wszedł na salony. Jednak jego sława była dosyć krótka i szybko zniknął w cieniu jeansu. Co jakiś czas powraca do trendów jako element stylu casual.

Sztruks to wyjątkowy materiał, który zapewnia wszystko, czego potrzeba w chłodne miesiące. Jest miękki, ciepły, a jego unikalna struktura i możliwość barwienia na wiele różnorodnych kolorów czyni go wszechstronnym elementem garderoby. Najczęściej występuje pod postacią sztruksowych spodni. A tak się składa, że w nadchodzącym, przejściowym sezonie między końcem zimy i początkiem wiosny to właśnie ten model znów zyska na popularności.

Oto znak ostrzegawczy, że już czas porzucić swoje ulubione dżinsy

Jak nosić sztruksowe spodnie?

Dzięki lekkiemu połyskowi i specjalnej fakturze sztruksowe spodnie natychmiast przyciągają wzrok i dodają wyrazistości każdej stylizacji. A jeśli chodzi o krój – zyskujemy taką samą dowolność, jak w przypadku denimowych wersji. Sztruksowe spodnie występują pod postacią klasycznych modeli z prostą nogawką, obszernych i luźnych spodni baggy oraz lekko rozkloszowanych wersji nawiązujących do mody z lat 70. i 80.

Kozaki do kolan: gdzie kupić i jakie modele są najmodniejsze tej zimy? TOP 5 najlepszych modeli

Ten miękki i przytulny materiał daje spore pole do popisu. Tkanina w kolorze ziemi lub klasycznej  czerni oferuje wiele opcji na elegancką stylizację. Możesz postawić na total look i wybrać sztruksowy garnitur, by przełamać biurowy formalizm lub sięgnąć po workowate sztruksowe modele spodni i połączyć je z masywnymi butami i ciepłą koszulą w kratę lub kardiganem.