Co jakiś czas do mediów dochodzą niepokojące sygnały ze świata modelingu. Najczęściej chodzi o modelki i ich szczupłe figury, które jak się czasami okazuje, wcale nie są wynikiem dobrych genów. Ostatnio jedna z modelek Victoria’s Secret zdradziła, jak drastyczna dieta musi być stosowana przed pokazem, dzisiaj przychodzimy z kolejnym newsem…

ZOBACZ: SZOKUJĄCE WYZNANIE ERIN HEATHERTON O PRACY DLA VICTORIA’S SECRET

Dwudziestoośmioletnia polska modelka, Zuzanna Buchwald, zaczęła swoją karierę w modelingu bardzo wcześnie, miała tylko czternaście lat. Chodzenie po wybiegach u najlepszych projektantów mody (m.in. u Prady czy Versace) przepłaciła zdrowiem.

Modelka wystąpiła ostatnio w filmiku I’m Not Your Clothes Hanger, czyli Nie jestem Twoim wieszakiem na ubrania. Drżącym głosem opowiedziała o kulisach modelingu.

Zanim zostałam modelką, trenowałam lekkoatletykę. Kiedy dostałam pracę w agencji modelek, kazano mi zgubić mięśnie poprzez nie jedzenie i nie ćwiczenie. Podążyłam za radą i wpadłam w anoreksję oraz bulimię” – wyznaje. „Przestałam miesiączkować na 3 lata, miałam problemy z zębami, moja cera była szara i sucha, zaczęły wypadać mi włosy. Głodziłam się, bo chciałam pracować, ale nie czułam się piękna i silna.

Postanowiła opowiedzieć o tym publicznie, ma być to przestroga dla dziewczyn, które marzą o karierze modelki.

Chciałabym powiedzieć młodym dziewczynom, aby nie słuchały tego, co mówią inni o waszych ciałach. To, co widzicie w lustrze, gdy jesteście zdrowe i pełne sił, to właściwy obraz. Nie dajcie się oszukać. Nie zmieniajcie go – dodała modelka.

ZOBACZ TEŻ: DZIEWUCHY DZIEWUCHOM

Jesteście zaskoczone?

Can’t stop smiling because of you, loving, beautiful and wise friends . THANK YOU for the birthday 💛, you make my world go round. #jungleselfie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Zuzanna Buchwald (@zuzabuchwald)

So long Africa, you’ve been a dream…

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Zuzanna Buchwald (@zuzabuchwald)

Brooklyn chicks by @on_abbotkinney for #elleuk 🐥💛

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Zuzanna Buchwald (@zuzabuchwald)