Temat blogów szafiarskich jest już dobrze znany. Od kilku lat obecne w Sieci, strony dziewczyn (i nie tylko!) prezentujących swoje stylizacje i modowe eksperymenty stały się stałym elementem krajobrazu polskiego internetu.

Od momentu eksplozji mody na blogi szafiarskie wiele się zmieniło. W wielu przypadkach działalność autorek przekroczyła ramy hobby, czy nawet pasji. Blogerki są obecne w mediach, a projektanci i firmy chętnie zapraszają je na pokazy i zasięgają ich opinii. Temat zagościł również na Zeberce: zapewne pamiętacie cykl wywiadów, który zrealizowaliśmy wspólnie z Lookr.tv.

Obecnie w polskiej Sieci istnieje ponad 300 blogów szafiarskich. Które z nich są najpoczytniejsze? Nasza Czytelniczka sporządziła ranking Top 10 najchętniej odwiedzanych blogów wg statystyk:

 
1. http://alicepoint.blogspot.com

2. http://raspberryandred.blogspot.com/

3. http://madamejulietta.blogspot.com/

4. http://styledigger.blogspot.com

5. http://szafasztywniary.blogspot.com

(brak zdjęć)

6. http://paniekscelencja.blogspot.com

7. http://fashionelka.pl

8. http://charlize-mystery.blogspot.com

9. http://aifowy.blox.pl

10. http://bagladyshop.blogspot.com

(Ranking oparty na ilości odsłon i liczbie odwiedzających użytkowników. Autorka: FashionFace)

Fakt, że można zaprezentować swoją pasję czy twórczość światu, jest niewątpliwie zaletą internetu, a że czasami pozwala to osiągnąć popularność, z pewnością jest miłym „skutkiem ubocznym”. A jakie jest wasze zdanie? Może same/sami tworzycie własne blogi?