Przygotowania do świąt dobiegają końca. W domach unosi się zapach świątecznych potraw i wypieków. Pozostaje nam już tylko przygotowanie się do wigilijnej kolacji. Jeżeli w natłoku przygotowań jeszcze nie zdążyłyście zadbać o swoją stylizację – przychodzimy Wam z pomocą. Jesteście zainteresowane?

ZOBACZ: W CO SIĘ UBRAĆ NA ŚWIĘTA? ZOBACZCIE STYLIZACJE ZE ZŁOTEM W ROLI GŁÓWNEJ!

Dziennikarze agencji informacyjnej Newseria Lifestyle postanowili wypytać polską projektantkę mody, Dorotę Goldpoint, o świąteczne stylizacje. Co powinnyśmy założyć?

– Święta są takim momentem, kiedy możemy sobie pozwolić na bycie bardziej eleganckim, więc na pewno zachęcam do zainteresowania się sukienkami. Panie często sięgają też po garnitury, do łask znów wracają żakiety, są noszone na gołe ciało, może to być żakiet-frak, żakiet smokingowy czy mały, pudełkowy żakiecik. Ubierając się, wyrażamy w pewien sposób szacunek do osób, które odwiedzamy, dlatego niech to na pewno będzie elegancka stylizacja – mówi agencji Newseria Lifestyle Dorota Goldpoint, projektantka.

style="overflow:hidden;">Projektantka zachęca do sięgnięcia po sukienki.

– Bardzo dobrze prezentują się moje ulubione jedwabne sukienki, bardzo zwiewne, takie, które pięknie pracują z ciałem. Poza tym można wybrać modele wełniane, trochę bardziej surowo uszyte, które są bliżej ciała, bardziej dopasowane – radzi Dorota Goldpoint.

style="overflow:hidden;">Stylizację warto urozmaicić dodatkami. Warto pamiętać o jednej rzeczy – biżuteria ma być wisienką na torcie, nie tortem…

– Lepiej, żeby ta biżuteria była subtelna, zaznaczona tylko, albo jakimś fajny kolczyk w uchu, albo coś na szyi, albo coś na ręku. Choinka jest jedna i pozostawmy te ozdoby choince, natomiast my raczej postawmy na siebie, na to, żebyśmy pięknie wyglądały, a te ozdoby mają być naprawdę tylko ozdobami, a nie dominującym elementem naszej stylizacji – tłumaczy Dorota Goldpoint.

style="overflow:hidden;">Jakie buty dobrać do stroju?

– To jest taki rodzaj buta, który trochę zaczyna być podobny do klasycznej szpilki, czyli jest podobnie wykorzystywany. Jeżeli oczywiście mamy takie warunki, żeby botki założyć, czyli mamy szczupłe kostki, bo taki but wymaga takiej nogi – dodaje Dorota Goldpoint.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ: NA JAKIE KREACJE NA SYLWESTRA 2017 WARTO POSTAWIĆ? – INSPIRACJE Z INSTAGRAMA

Macie już jakiś pomysł?

Święta last minute - w co się ubrać na Wigilię? [VIDEO]