Internet zaskakiwał nas już nie raz, niemalże non stop pojawia się kolejna fala viaralowych treści. Od czasu do czasu prezentujemy Wam niektóre z tematów, dzisiaj mamy dla Was… No właśnie. Słyszałyście już o tipsach dla kotów? Jeżeli nie – czytajcie dalej.

ZOBACZ: JESTEŚ EKSTREMALNĄ KOCIARĄ? TE RZECZY SĄ DLA CIEBIE!

Okazuje się, że nie jest to żadna fanaberia właścicieli kotów (no, może oprócz kolorów, np. ostrego różu). O co więc tak właściwie chodzi? Odpowiedź znalazłyśmy na profilu jednej z klinik weterynaryjnych.

Kocie tipsy to lekkie winylowe nakładki na pazury, przytwierdzane do nich za pomocą kleju. Są łatwe do nałożenia i same odpadają w miarę wzrostu pazura po około 6-8 tygodniach. Bezbolesne, bezpieczne i nietoksyczne. Pozostają bez wpływu na koci pazur podczas drapania. Zdecydowana większość kotów toleruje je nadzwyczaj dobrze. Zazwyczaj nie wiedzą, że w ogóle je noszą. Kot może drapać, nie pozbawia go to swoich normalnych zachowań.Tipsy są rozwiązaniem w przypadku, chorób przebiegających ze świądem, czy ran, które trzeba zabezpieczyć przed drapaniem. Są alternatywą dla wszelkich opatrunków, czy kołnierzy zwykle źle tolerowanych przez koty.

W przypadku problemów alergicznych pozwalają w trudnych przypadkach ” przetrwać ” czas pomiędzy np. ustawieniem diety a pozytywną reakcją ze strony organizmu, bez podawania sterydów, czy wymyślania różnych ubranek, opatrunków etc. Nie ma też problemu by w każdej chwili je zdjąć – czytamy na facebooku kliniki weterynaryjnej.

ZOBACZ: W TYM NIEPOZORNYM ZDJĘCIU JEST COŚ PRZERAŻAJĄCEGO

Co myślicie o kotach-tipsiarach?

Świat zwariował? Zobaczcie... tipsy dla kotów! (FOTO)